1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. BESYO Mezunları Atama İçin Gençlik ve Spor Bakanlığından Müjdeli Haber Bekliyor
BESYO Mezunları Atama İçin Gençlik ve Spor Bakanlığından Müjdeli Haber Bekliyor

BESYO Mezunları Atama İçin Gençlik ve Spor Bakanlığından Müjdeli Haber Bekliyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde birçok ilde oldukça yoğun çalışmalar devam ediyor. Birçok ilde yeni spor salonları, gençlik merkezleri vb. çalışmalar yapıldı ve devam ediyor. Fakat buralarda çalışacak, sporcu yetiştirecek kalifiye eleman almıyor!

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde görev alacak ve alması şart olan Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu BESYO mezunları kendilerine verilen sözün tutulmasını istiyor! Sporcu yetiştirecek 100’lerce merkez var ama çoğu aktif bir şekilde hizmet veremiyor! Yeterince eğitmen, antrenör olmadığı için sporcu kontenjanları sınırlı.

Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç daha önce görevdeyken Bakanlığın yaptığı spor salonları, gençlik merkezleri için çok sayıda personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Çünkü tüm illerde o kadar çok spor salonları, gençlik merkezleri vb. çalışmalar yapıldı ki ama atamalarla ilgili maalesef aynı çalışma yapılmadı.

Spor Bakanının değişmesinin ardından da alımlar neredeyse unutulmuş durumda! Eski Bakanımız kişisel olarak bir açıklama yapmamıştır. Bakanlığı temsilen Bakanlık adına iş ve işler yaptığı için verilen ve yapılacak her adım kendinden sonra da gelecekleri bağlaması gerekmektedir.

Gençlik ve Spor yeni Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın bu konuyla ilgili olarak açıklama yapmasını bekleyen BESYO antrenörlük, rekreasyon, yöneticilik mezunları da bir an önce sporcularla eğitmenlerin kavuşmasını talep ediyor.

Atamalar 2 yılda bir yapılmaktadır. 2016 yılında atama yapılmadı. 2017 yılı da bitiyor ama henüz atamalara dair maalesef yeni Bakanımızdan bir açıklama yok. Sporcular spor salonu bekliyor ki oldukça var artık ama orada ders verecek, eğitim verecek yeterince eğitmen ve antrenör yok! Umarız yakın zamanda bununla ilgili gelişme olur.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.