1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Bilecik Engelsiz Öğrenme Festivali’ne Hazırlanıyor
Bilecik Engelsiz Öğrenme Festivali’ne Hazırlanıyor

Bilecik Engelsiz Öğrenme Festivali’ne Hazırlanıyor

Bilecik Özel Eğitim Okulu'nda düzenlenen veli toplantısına katılan Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, eğitimdeki öğretmenlerin daha fedakarca...

A+A-

Bilecik Özel Eğitim Okulu'nda düzenlenen veli toplantısına katılan Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, eğitimdeki öğretmenlerin daha fedakarca görev yaptıklarını söyleyerek, "Mayıs ayında özel eğitim öğrencilerine, sadece onlar için Engelsiz Öğrenme Festivali düzenleyeceğiz" dedi.

Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Bilecik Özel Eğitim Okulu Müdürü İbrahim Aydoğar, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Çocuk Gelişimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Atike Yılmaz ve çok sayıda veli katıldı.

Toplantısı öncesi konuşma yapan Bilecik Özel Eğitim Okulu Müdürü İbrahim Aydoğar, il müdürlerinin özel eğitime, özel bir zaman ayırdıklarını söyleyerek, "Özel eğitim konusunda velileri bilgilendirmek üzere Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Çocuk Gelişimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Atike Yılmaz İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş hanımefendinin daveti üzerine bugün davet etti. Velilerden gelen istek doğrultusunda çocuk gelişimi ve hemşirelik öğrencilerinden gruplar oluşturup, onların evleri ziyaret etmek ve kaliteli vakit geçirilmesini sağlamak şeklinde bir uygulama yapmak. Öğrencilerin evlerde günlük yaşam becerisi, sosyal beceriler, gibi eğitimlerin verilmesi, oyunların oynanması, hemşirelik bölümü öğrencilerinin ise; sağlıkla ilgili konularda velileri bilgilendirmesinin amaçlandığını, velilerin kendilerine uygun zamanları belirtmelerinden sonra üniversite öğrencilerini ile bir çalışma yapacağız. Üniversite öğrencilerinin, özel eğitim okulundaki öğrencilerin gelişimine destek verdiklerini, stajlarını bu okulda yaptıklarını, bu anlamda üniversitenin kapılarının sonuna kadar açık. Bu konuda öğrencilerin çok istekli oldukları gördük" dedi.

"Engelsiz Öğrenme Festivali düzenleyeceğiz"

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ise; eğitimdeki öğretmenlerin daha fedakarca görev yaptığını, göreve geldiklerinden beri "Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur" düşüncesiyle hareket ettiklerini söyledi. Durmuş, "Okulda yapılan çalışmaların ötesinde ne yapabiliriz diye düşündük. Mayıs ayında özel eğitim öğrencilerine, sadece onlar için Engelsiz Öğrenme Festivali düzenleyeceğiz. Bu festivalde özel eğitim öğrencilerinin neler yapabileceği, onlarında birey olduğunu ve fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini tüm Bilecik'e göstermek istedik. Bu konuda üniversitemiz destek oldu. Bir taraftan da velilere nasıl destek olabiliriz diye düşünürken, üniversite öğrencilerinin ailelere destek vermesi konusunda çalışma yaptık. Bununla beraber meslek lisesi öğrencilerin de ihtiyacı olan ailelere yardımcı olarak, elektrik ve mobilya dekorasyon bölümü öğrencilerin bu çalışmada görev aldı. Burada öğrencilerin hem stajlarını yaparken hem de büyüklerinin ihtiyaçlarını karşılamak dolayı manevi bir doyum sağladılar. Toplumun kaybedilmemesi gereken yarımlaşma değerinin öğrenciler tarafından hayata geçirildi. Velilerden, ihtiyacı olan aileleri kendilerine bildirmelerini istiyoruz. Eğer çocuğumuzun ve velilerimizin yüzünde bir tebessüme vesile olabiliyorsak bu bize yetecektir ve amacımız budur. ENMEP projesi ile görme işitme ve bedensel engelli öğrencilere matematik eğitimi veriyoruz. Bilecik'ten ve il dışından bu eğitimden faydalanan 65'e yakın öğrencileri var. Burada velilerimize eğitim verecek olan öğretmen Hale Uçuş'a teşekkür ederim" dedi.

Bilecik Engelsiz Öğrenme Festivali’ne Hazırlanıyor

İhlas Haber Ajansı İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.