Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK 45 memur alacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna memur statüsünde 45 Bilişim Uzman Yardımcısı alınacak. Son başvuru 6 Eylül 2016 tarihidir.

23387
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak giriş sınavı ile Bilişim Uzman Yardımcısı alınacak. Kadrolara atanacak toplam 45 Bilişim Uzman Yardımcısının alan/bölüm ve kontenjanları aşağıda verilmiştir.

Adaylardan Hukuk Fakültesi mezunu 20 avukat, elektrik-elektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme, telekomünikasyon ve bilgisayar mühendisliği mezunlarından 20 mühendis ve 5 kişi de siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakültelerinin işletme, iktisat, maliye, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi ve siyaset bilimi ile kamu yönetimi bölümü mezunu olmak üzere toplamda 45 memur alımı yapılacak.

Başvuru yapacak adayların 2016 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. Ayrıca adaylar 2015 veya 2016 yıllarında A Grubu kadrolar için yapılan KPSS ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak kaydıyla, başvuruda bulunanlar arasında yapılacak sıralamada; Sosyal bilimler alanında KPSSP-40 puan türünden ilk 100, Hukuk alanında KPSSP-79 puan türünden ilk 400 ve Mühendislik alanında, KPSSP-2 puan türünden ilk 400 aday arasına girmiş olmalıdır.

Giriş sınavına katılmak isteyen adayların öncelikle BTK sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak elektronik ortamda göndermeleri gerekmektedir. Adaylar, başvuru formunun bilgisayar çıktısının imzalı ve fotoğraflı sureti, diploma onaylı örneği, KPSS sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı, YDS sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ile başvurularını 31 Ağustos – 6 Eylül 2016 tarihleri arasında mesai saatleri içinde Kurumun merkez teşkilatının bulunduğu Yeşilırmak Sokak No.16 Demirtepe/ANKARA adresine şahsen ya da posta ile yapmaları gerekir. Posta ile yapılan başvurularda, istenilen belgelerin Kuruma en geç son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar ulaşması şarttır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmaz. İlan metni için tıklayınız.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    hükümet demokrası nöbetlerinede personel alımlarında yaptığı gibi 30 -35 yaş sınırı neden koymadı ayrıca kpss te sınav başvurularında neden yaş sınırlaması yapmıyor bur yapılanlarla adalet ve etıklık ten kımse bahsetmesın hukumetı bu duyarsızlığından dileriz döner

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!