Bilim İnsanları Mark Zuckerberg’e Çağrı Yaptı!

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’e bilim insanları tarafından çağrı yapıldı.

62535
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

140 Bilim İnsanı Facebook’un CEO’suna Çağrı Yaptı

Fonları Facebook’un CEO’su ve kurucusu Mark Zuckerberg tarafından sağlanan 140 civarında bilim insanından çağrı geldi. Bilim insanları Zuckerberg’ten Facebook’u tahrik eden açıklamaları ve yanlış bilgileri engellemeye davet etti. Çağrıyı yapan bilim insanlarının şu anda ya da geçmiş dönemlerde Facebook’un kurucusu tarafından fonlanan kişiler olduğu öğrenildi. Mark Zuckerberg, ABD Başkanı Donald Trump tarafından Twitter’in şiddeti yücelttiği gerekçesiyle kaldırdığı bir paylaşımı kaldırmamıştı. Aksine Donald Trump’ın paylaşımında kaldırmayı ya da engellenmeyi gerektirecek bir durum olmadığı açıklamasını yapmıştı.

Mark Zuckerberg Geri Adım Atmamıştı

Facebook çalışanlarından bir grup üst düzey yönetici bu açıklamadan sonra işi bırakma eylemi yapmış, ancak Mark Zuckerberg yine de geri adım atmamıştı. Şimdi ise Zuckerberg’e bilim insanlarından bir çağrı geldi. Bu kişilerin arasında Nbole Ödülü sahibi bir bilim insanının da yer aldığı öğrenildi. 140’dan fazla kişi bir araya gelerek bir mektup hazırladılar ve Facebook’un CEO’suna yolladılar. Mektupta Facebook’un yanlış bilgileri ve şiddeti destekleyen tahrik edici açıklamaları engellemesi çağrısı yapıldı.

“Facebook’u Doğru Tarafta Olmaya Davet Ediyoruz”

Mektupta kasıtlı bir şekilde yanlış bilgilerin ve ayrıştırmaya yol açan bir dilin kullanıldığı paylaşımların çocukların eğitiminin iyileştirilmesi, teknolojiden yararlanılarak hastalığı engelleme gibi birçok çalışmaya aykırı olduğu hatırlatıldı. Mektupta imzası yer alan kişilerden olan Harvard Tıp Okulu Profesörü Debora Marks bir açıklama yaptı ve Facebook’u gerçeklerin ve tarihin doğru tarafından olmaya davet ettiklerini söyledi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!