Bilim Kurulu Üyesi Korkuttu! Vaka Sayıları Uyandırma Alarmı!

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü tarafından salgınla ilgili önemli açıklamalar yapıldı.

62818
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Bu Bir Uyandırma Alarmı”

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. 12 – 13 Haziran 2020 tarihlerinde vaka sayılarında ortaya çıkan artışlarla ilgili konuşarak bunun bir uyandırma alarmı olduğunu söyledi. Özlü, salgının bittiğini, tehlikenin geçtiğini ve eski günlere döndüğümüzü sanarak o şekilde davranmaya devam edemeyeceğimizi, virüsün kesinlikle tedbirsizliği affetmediğini, salgının kaldığı yerden devam etmek için fırsat kolladığını belirtti.

“Baba Ocağınıza Dönünce Eski Alışkanlıklarınızı Tekrarlamayın”

Prof. Dr. Tevfik Özlü bazı kişilerin yaptığı tedbirsizliklerin faturasının herkes tarafından ödendiğini, bu mücadelenin herkes tarafından sürdürülmesi gerektiğini söyledi. Vatandaşları memleketlerine, köylerine, baba ocaklarına döndüklerinde eski alışkanlıklarını tekrarlamamaları konusunda uyaran Özlü, sarılma, el öpme, kucaklaşmadan uzak durulması gerektiğinin önemle altını çizdi. Kalabalık yemeklerden, partilerden de uzak durulması gerektiğini, asker uğurlaması, nişan, söz, taziye, sünnet gibi toplaşmaların artık eskisi gibi olmaması gerektiğini belirtti. Maske ve sosyal mesafe gibi kurallara uyulmasını istedi.

“Hiçbirimiz Güvende Değiliz”

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü açıklamasında virüsün bulaşıcılığının hala devam ettiğini, kimsenin kendisine bir şey olmayacağını düşünmemesi gerektiğin, herkese bulaşabileceğini söyledi. “Hiçbirimiz güvende değiliz” diye de ekledi. Tevfik Özlü sosyal medya hesabından yaptığı detaylı açıklamada son iki gündür vaka sayılarında artış olduğunu ve bunun bir uyandırma alarmı olduğunu, virüsün hala içimizden irilerinde dolaştığını belirtti. Vatandaşların kurallara mutlaka uymasının önemine dikkat çeken Bilim Kurulu Üyesi uymayanların da uyarılması gerektiğin, bunun kolektif bir mücadele olduğunu da ifade etti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!