1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. BİLSEM 2018-2019 Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu Yayımlandı
BİLSEM 2018-2019 Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu Yayımlandı

BİLSEM 2018-2019 Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) öğrenci tanılama ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı. Bilsem kılavuzu için tıklayınız.

A+A-

Bilim ve Sanat Merkezleri 2018-2019 öğrenci tanılama ve yerleştirme kılavuzu kapsamında Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme takvimi belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından BİLSEM sınavı için öğrenci başvuruları sınıf öğretmenleri tarafından 3-14 Aralık 2018 tarihinde yapılacak.

Bilim ve Sanat Merkezleri öğrenci seçim süreci nasıl olacak? İl millî eğitim müdürlükleri tarafından öğretmenlere eğitim verilmesi süreciyle başlayacak. 1, 2 ve 3. sınıf öğretmenleri tarafından gözlem formlarının doldurulmasının ardından gözlem formu doldurulan tüm öğrencilerin grup tarama uygulamasına alınacak. Son aşamada ise grup tarama uygulamasında başarılı olan öğrencilerin yetenek alanlarına göre bireysel değerlendirmeye alınacak.

Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme İşlemleri: Bilim ve sanat merkezleri; örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumlarıdır.

Genel Zihinsel: Sorulan sorulara doğru ve hızlı yanıt veren, yeni bir konu öğrenmek amacıyla sorular soran, bağlantısız fikirler arasında alışılmadık bağlantılar kuran, verilen görevleri mükemmeliyetçi bir tutum sergileyerek tamamlamada ısrarcı olan öğrencileri ifade eden alandır.

Zihinsel Müzik: İşitsel ve ritmik olarak üst düzey performans gösteren, duyduğu bir ya da birden fazla sesi ve karmaşık müzik cümlelerini hatırlayıp seslendirebilen, çalgı çalma ve şarkı söyleme istekleri üst düzeyde olan ve müzikle ilgili alanlarda fark yaratan çalışmalar yapabilecek potansiyele sahip olan öğrencileri ifade eden alandır.

Görsel Sanatlar: Aktif, akıcı ve geniş bir hayal gücüne sahip olan, resimleri derinlik ve parçalar arasında uygun oranlar kullanarak planlayan, nesneleri ve ortamları ayrıntılarıyla algılayıp çeşitli malzemelerden değişik tasarımlar yapan, özgün tasarımlar üretebilecek potansiyele sahip olan öğrencileri ifade eden alandır.

Genel Yetenek Alanı İçin TIKLAYINIZ. Görsel Sanatlar Yetenek Alanı İçin TIKLAYINIZ. Müzik Yetenek Alanı İçin TIKLAYINIZ. Kılavuz için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler