1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. BİLSEM 2019 Grup Tarama Sonuçları MEB'de Ne Zaman Açıklanacak
BİLSEM 2019 Grup Tarama Sonuçları MEB'de Ne Zaman Açıklanacak

BİLSEM 2019 Grup Tarama Sonuçları MEB'de Ne Zaman Açıklanacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 Bilim ve Sanat Merkezleri BİLSEM öğrenci tanılama ve yerleştirme kılavuzu kapsamında grup taramaları devam ediyor. İşte BİLSEM Grup tarama sonuçlarının açıklanacağı tarih!

A+A-

Bilim ve Sanat Merkezleri BİLSEM öğrenci tanılama ve yerleştirme kılavuzu 2018-2019 kapsamında MEB grup taramaları gerçekleştiriyor. BİLSEM grup tarama sınavına katılan öğrenci ve veliler BİLSEM Sonuçlarının en zaman öğrenileceğini sorguluyor. İşte BİLSEM GRUP TARAMA SONUÇLARI için My Memur olarak hazırladığımız haberimiz.

BİLSEM GRUP TARAMA SONUÇLARININ AÇILANACAĞI TARİH

Grup tarama uygulamalarını 19 Ocak tarihinde başlamıştı. BİLSEM Grup taramaları 24 Mart 2019 tarihine kadar devam edecek. MEB, BİLSEM grup tarama sonuçlarının ne zaman açıklanacağını da duyurmuştu. BİLSEM Grup tarama sonuçları 29 Mart 2019 tarihinde MEB tarafından ilan edilecek.

BİLSEM GRUP TARAMA SONUCU BİREYSEL DEĞERLENDİRME TARİHLERİ

Grup tarama sonuçlarının açıklanmasının ardından MEB itirazları da 1 ile 5 Nisan 2019 tarihlerinde alacak. İtirazlar ise 8 ile 12 Nisan 2019 tarihinde alındıktan sonra BİLSEM BİREYSEL DEĞERLENDİRMEYE geçilecek. 2 ile 12 Nisan tarihleri arasından BİLSEM bireysel değerlendirmeleri yapılacak. My Memur olarak tüm detaylar hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

BİLSEM “GENEL ZİHİNSEL ALAN” NEDİR?

Sorulan sorulara doğru ve hızlı yanıt veren, yeni bir konu öğrenmek amacıyla sorular soran, bağlantısız fikirler arasında alışılmadık bağlantılar kuran, verilen görevleri mükemmeliyetçi bir tutum sergileyerek tamamlamada ısrarcı olan öğrencileri ifade eden alandır.

BİLSEM “GÖRSEL SANATLAR ALANI” NEDİR?

Aktif, akıcı ve geniş bir hayal gücüne sahip olan, resimleri derinlik ve parçalar arasında uygun oranlar kullanarak planlayan, nesneleri ve ortamları ayrıntılarıyla algılayıp çeşitli malzemelerden değişik tasarımlar yapan, özgün tasarımlar üretebilecek potansiyele sahip olan öğrencileri ifade eden alandır.

BİLSEM “BİLSEM MÜZİK ALANI” NEDİR?

İşitsel ve ritmik olarak üst düzey performans gösteren, duyduğu bir ya da birden fazla sesi ve karmaşık müzik cümlelerini hatırlayıp seslendirebilen, çalgı çalma ve şarkı söyleme istekleri üst düzeyde olan ve müzikle ilgili alanlarda fark yaratan çalışmalar yapabilecek potansiyele sahip olan öğrencileri ifade eden alandır.

BİLSEM Kılavuzu:

TIKLAYINIZ

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler