1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. BİLSEM 2019 Öğretmen Başvurusu Ve Tercih İşlemleri Nasıl Yapılacak
BİLSEM 2019 Öğretmen Başvurusu Ve Tercih İşlemleri Nasıl Yapılacak

BİLSEM 2019 Öğretmen Başvurusu Ve Tercih İşlemleri Nasıl Yapılacak

Bilim ve Sanat merkezlerinde 2019 yılında görev yapmak isteyen öğretmenlerin başvurusu alınmaya başlandı. Özel eğitim alacak olan öğrencilerin bulunduğu BİLSEM’ de öğretmenlerde özel olarak seçiliyor. Detaylar haberimizde yer alıyor.

A+A-

BİLSEM (Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri) 2019 yılındaki eğitimlerinde görevlendireceği öğretmenlerin başvurularını almaya başladı. Özel eğitim almaya hak kazanan öğrencilerin eğitim göreceği BİLSEM’ de eğitim verecek olan öğretmenlerde özel olarak seçiliyor. Bilim ve Sanat merkezlerinde görev almak isteyen öğretmenlerimizin merak ettiği konu ise BİLSEM 2019 başvuruları nasıl yapılacak?

BİLSEM’ e alınacak özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi için yapılan grup tarama uygulaması, yurt içinde 81 il, 219 sınav merkezinde ve KKTC’de gerçekleştiriliyor. İlkokul birinci, ikinci ve üçüncü sınıflarda okuyan özel öğrencilerin katılabileceği sınav MEB tarafından yapılıyor. Tablet üzerinden yapılan BİLSEM grup tarama uygulaması kapsamında başarılı olan öğrenciler ayrıca bireysel değerlendirmeye alınıyor. Sınavlarda başarılı olan öğrenciler BİLSEM’ de eğitim almaya hak kazanıyor.

Özel eğitim alacak öğrencileri belirleyen BİLSEM öğretmen başvurusu yapacak olan adaylardan, başvuru tarihi itibariyle MEB kadrolarında adaylık dahil 3 yıl öğretmen olarak görev yapmış olma şartı aranıyor.

BİLSEM ÖĞRETMEN BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK

BİLSEM öğretmen başvurusu yapacak olanlar elektronik başvuru formuna http://mebbis.meb.gov.tr adresine kişisel kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra “başvuru işlemleri” seçeneğine tıklayarak ulaşabilecekler.

Elektronik başvuru formunu dolduran öğretmenlerimiz puan aldıkları Ek:2 Değerlendirme Kriterleri Formunda yer alan tüm kriterlere ilişkin belgeleri görevli okul – kurum müdürlüklerine teslim etmeleri gerekmektedir.

– kurum müdürlükleri BİLSEM öğretmen başvurusu Mebbis modülünde “Başvuru Gerçekleştirilmiştir” şeklinde onayladığı başvuru formunun iki adet çıktısını alarak başvuruda bulunan öğretmenlere imzalatacaklar. Bu formun biri öğretmende kalırken ikinci nüshası il MEM’ ne gönderilecektir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler