1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. BİLSEM Grup Tarama Uygulamasına Girecek Öğrencilerin Giriş Belgeleri Yayımlandı
BİLSEM Grup Tarama Uygulamasına Girecek Öğrencilerin Giriş Belgeleri Yayımlandı

BİLSEM Grup Tarama Uygulamasına Girecek Öğrencilerin Giriş Belgeleri Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bilim ve sanat merkezi grup tarama uygulaması giriş belgelerini yayımladı. Giriş belgesi ve işlemlere dair detaylar için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 6 Ocak 2018 itibarıyla uygulanmaya başlanacak olan BİLSEM grup tarama uygulamasına dair detayların yer aldığı tüm kılavuz ve takvime aşağıdaki bağlantıdan ayrıca ulaşabilirsiniz.

2017-2018 Bilim ve Sanat Merkezi Grup Tarama Uygulamasına girecek öğrencilerin giriş belgeleri, öğrencinin devam ettiği okul idaresi tarafından e-okul sistemi sınav işlemleri modülü üzerinden alınabilecektir.

Grup tarama uygulamasına girecek öğrencilerin uygulamaya giriş belgeleri 26 Aralık ‐ 5 Ocak 2018 tarihleri arasında e‐okul sistemi üzerinden yayımlanacaktır. Belgeler öğrenci velilerine imza karşılığında verilerek veliler bilgilendirilecektir. 

Tablet bilgisayarla yapılacak grup tarama uygulaması 81 ilde, il tanılama sınav komisyonu tarafından belirlenen merkezlerde 6 Ocak - 4 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Grup tarama uygulamasında uygulama yeri, tarihi ve saati öğrencilerin kimlik numaralarına tanımlanacaktır. Belirtilen yer, tarih ve saat dışında öğrenciler uygulamaya alınmayacaktır.

Grup tarama uygulamasında öğrencilerin sınıf düzeylerine uygun sorular sorulacaktır. Puanlar öğrencilerin doğru verdikleri cevaplar üzerinden hesaplanacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevaplara etki etmeyecektir. 

Grup tarama uygulaması tamamlandıktan sonra yetenek alanlarına göre belirlenen baraj doğrultusunda bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrenciler MEB tarafından ilan edilecek.

Grup tarama uygulama sonuçları 9 Mart 2018 tarihinden itibaren öğrenci kimlik numarası ile MEB internet adresinden öğrenilebilecektir. BİLSEM Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler