1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Bilsem Sınav Sonuçları Açıklandı! MEB BİLSEM Sınav Sonuç Sorgulama 2019
Bilsem Sınav Sonuçları Açıklandı! MEB BİLSEM Sınav Sonuç Sorgulama 2019

Bilsem Sınav Sonuçları Açıklandı! MEB BİLSEM Sınav Sonuç Sorgulama 2019

Milli Eğitim Bakanlığı Bilsem sonuçları 2019 Bilsem tarama sonuçları açıklandı.

A+A-

2019-2020 eğitim öğretim yılında bilim ve sanat merkezlerimizde eğitim alacak 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik tablet bilgisayar uygulaması 19 Ocak -14 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Yetenek alanlarına ve sınıf düzeylerine göre bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için belirlenen taban puanlar aşağıda belirtilmiştir. Grup tarama uygulamasında 1. sınıflara 60, 2 ve 3. sınıflara 70 soru sorulmuş olup her doğru cevap 10 puan olarak hesaplanmıştır. 

bilsem-sonuclari-2019.jpg

BİLSEM SINAV SORGULAMA 2019

Onbinlerce Bilsem adayı daha doğrusu on binlerce Bilsem adayının anne ve babaları bilsem sınav sonuçları 2019 odaklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında BİLSEM sınav sonuçları bugün açıklanıyor. MEB 2019 yılı BİLSEM Grup Tarama Sonuçları ile alakalı olarak herkesin gözü kulağı Milli Eğitim bakanlığı tarafından yayınlanacak olan duyuruya kesildi. Aşağıda bulunana link üzerinden çocuğunuzun T.C kimlik numarası, yine çocuğunuzun doğum tarihi ve alt tarafta bulunan güvenlik kodunun girilmesi ile birlikte 2019 yılı bilsem sınav sonuçlarına erişim sağlayabileceksiniz.

BİLSEM NEDİR?

Bilsem kelimesi aslında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan ismi ile Bilim ve Sanat Merkezleri isminin kısaltmasıdır.

2019 BİLSEM BİREYSEL DEĞERLENDİRME TARİHLERİ

Grup tarama sonuçlarının açıklanmasının ardından MEB itirazları da 22 ile 26 Nisan 2019 tarihlerinde alacak. İtirazlar ise 29 Nisan ile 10 Mayıs 2019 tarihinde alındıktan sonra BİLSEM BİREYSEL DEĞERLENDİRMEYE geçilecek. 24 Nisan ile 3 Mayıs tarihleri arasından BİLSEM bireysel değerlendirmeleri için randevular verilecek.

2019 BİLSEM “GENEL ZİHİNSEL ALAN” DETAYLARI

Sorulan sorulara doğru ve hızlı yanıt veren, yeni bir konu öğrenmek amacıyla sorular soran, bağlantısız fikirler arasında alışılmadık bağlantılar kuran, verilen görevleri mükemmeliyetçi bir tutum sergileyerek tamamlamada ısrarcı olan öğrencileri ifade eden alandır.

2019 BİLSEM “GÖRSEL SANATLAR ALANI” DETAYLARI

Aktif, akıcı ve geniş bir hayal gücüne sahip olan, resimleri derinlik ve parçalar arasında uygun oranlar kullanarak planlayan, nesneleri ve ortamları ayrıntılarıyla algılayıp çeşitli malzemelerden değişik tasarımlar yapan, özgün tasarımlar üretebilecek potansiyele sahip olan öğrencileri ifade eden alandır.

2019 BİLSEM “BİLSEM MÜZİK ALANI” DETAYLARI

İşitsel ve ritmik olarak üst düzey performans gösteren, duyduğu bir ya da birden fazla sesi ve karmaşık müzik cümlelerini hatırlayıp seslendirebilen, çalgı çalma ve şarkı söyleme istekleri üst düzeyde olan ve müzikle ilgili alanlarda fark yaratan çalışmalar yapabilecek potansiyele sahip olan öğrencileri ifade eden alandır.

BİLSEM SINAV SORGULAMA 2019

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler