1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. BİLSEM Sonuçları Açıklanıyor! BİLSEM 2019 Grup Tarama Sonuçları
BİLSEM Sonuçları Açıklanıyor! BİLSEM 2019 Grup Tarama Sonuçları

BİLSEM Sonuçları Açıklanıyor! BİLSEM 2019 Grup Tarama Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” 2018-2019 Bilim ve Sanat Merkezleri BİLSEM öğrenci tanılama ve yerleştirme kılavuzu kapsamında grup tarama sonuçlarını bugün açıklayacak. İşte BİLSEM Grup tarama sonuç sorgulama sayfası.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı "MEB" 2018-2019 eğitim öğretim yılı Bilim ve Sanat Merkezler BİLSEM öğrenci tanılama ve yerleştirme kılavuzu kapsamında 29 Mart 2019'da açıklayacağı BİLSEM grup tarama sonuçlarını 19 Nisan 2019'a ertelemişti. MEB BİLSEM Grup Tarama Sonuçları bugün açıklanacak. BİLSEM Sonuçları açıklanınca aşağıdaki internet sayfasından direk öğrenebilirsiniz.

BİLSEM GRUP TARAMA SONUÇLARI

BİLSEM grup tarama sınavına katılan öğrenci ve veliler BİLSEM Sonuçlarını bugün açıklanacak BİLSEM GRUP TARAMA SONUÇ sayfasından 19 Nisan 2019 itibarıyla öğrenebileceklerdir. Aşağıdaki internet sayfasından sonuçlar açıklanınca direk öğrenebilirsiniz.

2019 BİLSEM GRUP TARAMA SONUCU BİREYSEL DEĞERLENDİRME TARİHLERİ NE ZAMAN?

Grup tarama sonuçlarının açıklanmasının ardından MEB itirazları da 22 ile 26 Nisan 2019 tarihlerinde alacak. İtirazlar ise 29 Nisan ile 10 Mayıs 2019 tarihinde alındıktan sonra BİLSEM BİREYSEL DEĞERLENDİRMEYE geçilecek. 24 Nisan ile 3 Mayıs tarihleri arasından BİLSEM bireysel değerlendirmeleri için randevular verilecek. My Memur olarak tüm detaylar hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

BİLSEM “GENEL ZİHİNSEL ALAN” DETAYLARI

Sorulan sorulara doğru ve hızlı yanıt veren, yeni bir konu öğrenmek amacıyla sorular soran, bağlantısız fikirler arasında alışılmadık bağlantılar kuran, verilen görevleri mükemmeliyetçi bir tutum sergileyerek tamamlamada ısrarcı olan öğrencileri ifade eden alandır.

BİLSEM “GÖRSEL SANATLAR ALANI” DETAYLARI

Aktif, akıcı ve geniş bir hayal gücüne sahip olan, resimleri derinlik ve parçalar arasında uygun oranlar kullanarak planlayan, nesneleri ve ortamları ayrıntılarıyla algılayıp çeşitli malzemelerden değişik tasarımlar yapan, özgün tasarımlar üretebilecek potansiyele sahip olan öğrencileri ifade eden alandır.

BİLSEM “BİLSEM MÜZİK ALANI” DETAYLARI

İşitsel ve ritmik olarak üst düzey performans gösteren, duyduğu bir ya da birden fazla sesi ve karmaşık müzik cümlelerini hatırlayıp seslendirebilen, çalgı çalma ve şarkı söyleme istekleri üst düzeyde olan ve müzikle ilgili alanlarda fark yaratan çalışmalar yapabilecek potansiyele sahip olan öğrencileri ifade eden alandır.

 

BİLSEM Kılavuzu:

pdf.jpg

BİLSEM Sonuç sorgulama sayfası:

www.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler