1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. BİLSEM Sözlü Sınavına Girecek 1795 Öğretmen Adayı Belli Oldu
BİLSEM Sözlü Sınavına Girecek 1795 Öğretmen Adayı Belli Oldu

BİLSEM Sözlü Sınavına Girecek 1795 Öğretmen Adayı Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı, Bilim ve Sanat Merkezleri için BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu kapsamında sözlü sınava girecek öğretmen adaylarını belirledi. BİLSEM öğretmen seçimi sözlü adayları ve sözlü sınav bilgileri için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Eğitim Ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bilim ve sanat merkezlerine öğretmen seçme ve atama kılavuzu kapsamında öğretmen alımı sözlü sınav giriş yerleri 28 Mart 2018 tarihinde açıklamıştı.

BİLSEM öğretmen atama sözlü sınavı; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen bölge merkezlerinde, bölge sözlü sınav komisyonları tarafından yapılacaktır.

Sözlü sınava katılacak öğretmenler sözlü sınav tarihinde valiliklerce “görevli izinli” sayılacaktır. Bakanlıkça kendilerine herhangi bir yolluk veya yevmiye ödenmeyecektir.

BİLSEM öğretmen atama Sözlü sınavı, Ek-3 Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğretmen Seçme Sözlü Sınav Değerlendirme Formuna göre 100 tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

Sözlü sınava giren adayların tercih yapmaya esas puanları, il öğretmen değerlendirme komisyonu tarafından Ek-2 Değerlendirme Kriterleri Formu üzerinden belirlenen puanın %60’ı ile sözlü sınavdan alınan puanın %40’ı toplanarak belirlenecektir. Kılavuz için TIKLAYINIZ. BİLSEM Öğrettmen atama sözlü sınav adayları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler