Bingöl Depreminin Etkisi Sabah Olunca Ortaya Çıktı!

Dün Bingöl’de meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin etkileri sabah hava aydınlanınca ortaya çıktı.

62846
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Etkileri Hava Aydınlanınca Ortaya Çıktı

Bingöl’ün Karlıova ilçesine dün saat 17:24 sularında büyüklüğü 5.8 olarak kayıtlara geçen bir deprem meydana geldi. Depremde 1 korucu hayatını kaybetti, 18 kişi de yaralandı. Bingöl’deki depremin etkileri sabah olup hava aydınlanınca daha çok belli oldu. Pek çok binanın hasar gördüğü deprem civardaki şehirlerden de hissedildi. Halk geceyi dışarda geçirdi. Korkutan depremin ardından çok sayıda artçı sarsıntı yaşanıyor.

Hasar Tespit Çalışmaları Devam Ediyor

Bingöl’de yaşanan depremde 1 korucu yaşamını yitirirken, 18 kişi de yaralanarak hastanede tedavi altına alındı. Depremin meydana gelmesinden hemen sonra yetkililer harekete geçerek bölgeye ulaştı. Bölgede artçı sarsıntılar devam ediyor. En çok hasarın Kayapınar ve Elmalı köylerinde oluştuğu öğrenildi. Vatandaşlar gece boyunca dışarda kaldılar. Pek çok evin ve ahırın yıkıldığı depremin izleri sabah saatlerinde daha çok ortaya çıktı. Civar köylerde hasar tespit çalışmaları da diğer yandan devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Vatandaşlarla Görüştü

Bingöl’e giden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay deprem bölgesinden gerekli bilgileri alarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlarla telefonla görüştü ve 3 gün içinde tüm hasar tespit çalışmalarının sonuçlanacağını, yaraların sarılacağını söyledi.

Fuat Oktay Bingöl’de Değerlendirmeler Yaptı

Fuat Oktay ise yaptığı açıklamada 1 can kaybı ve 18 yaralı olduğunu, Elmalı köyünde şu ana kadar tespit edildiğine göre 8’i ağır hasarlı ve 25 tamamen yıkılan evin olduğunu, ayrıca 2 yıkılan ve 36 ağır asarlı hayvan barınağı bulunduğunu belirtti. Ayrıca Kayapınar köyünde karakolun hasar gördüğünü, 10 evin de ağır hasarlı olduğunu, Dinarbey köyündeki hasarın ise 2 okul ve lojman ile 17 evde ağır hasar olarak ortaya çıktığını bildirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!