Binlerce Öğrenciyi İlgilendiriyor! 30 Kasım’da Başlıyor!

Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürlüğü, meslek liselerinde stajyerlik yapan 12. Sınıf lise öğrencileri için önemli bir haber vererek, 30 Kasım tarihini işaret etti.

73312
Daha Fazla Göster

İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıya göre, mesleki eğitim çalışmaları kapsamında öğrenciler çalışmalarına 30 Kasım tarihinden itibaren başlayabilecek. Staja gidebilmenin de önünün açıldığı kararda, bazı onaylar ve talepler de şart olacak. Staj yapan öğrencilerle ilgili kararını veren Milli Eğitim Bakanlığı, salgın sebebiyle yüz yüze eğitime başlayan ilk düzeylerden biri olan Teknik ve Mesleki liselerde 12. Sınıf öğrencilerinin staj uygulamalarına başlamasını sağlamıştı. Fakat ara tatil sonrasında tekrardan artış gösteren vaka sayıları çerçevesinde, uzaktan eğitim kararı alınmıştı. Uzaktan eğitim ile beraber stajları yarıda kalan öğrencilerin akıbeti de merak edilen detaylar arasında yer almıştı.

30 Kasım’dan İtibaren

Milli Eğitim Bakanlığı’nın stajlar ile ilgili olarak verdiği karar ve müdürlüklere gönderdiği yazıda, 12. Sınıf öğrencilerinin eğitim ve staj uygulamalarına 30 Kasım’dan itibaren devam etmelerinin uygun görüldüğü açıklaması dikkat çekti.

20 yaş altı kişilere uygulanan sokağa çıkma yasağından etkilenmemeleri adına, öğrenciler okul tarafından düzenlenecek belge ile stajlara gitme şansı elde edecek.

Onay Şartı Aranacak

Öğrencilerin staja gitmesinin önünün açıldığı belirlenirken, ebeveynlerin onayı ile stajın tamamlanmasının şart koşulduğu da biliniyor. Aynı zamanda işletmenin talebi de, stajın sorunsuz biçimde yapılması adına stajyerde aranan bir diğer belge olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Binlerce Öğrenciyi İlgilendiriyor! 30 Kasım’da Başlıyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!