1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Bir Üst Öğrenim Düzeyi Mezunları Kpss Yerleştirmelerinde Nasıl Tercih Yapar
Bir Üst Öğrenim Düzeyi Mezunları Kpss Yerleştirmelerinde Nasıl Tercih Yapar

Bir Üst Öğrenim Düzeyi Mezunları Kpss Yerleştirmelerinde Nasıl Tercih Yapar

2014 Kpss Sınavına Girdikten Sonra Mezun Olanlar 2014/2 Kpss Yerleştirme Tercihlerinde Hangi Düzeyde Tercih Yapabilir...

A+A-

2014 Kpss Sınavına Girdikten Sonra Mezun Olanlar 2014/2 Kpss Yerleştirme Tercihlerinde Hangi Düzeyde Tercih Yapabilir.

2014/2 Kpss Yerleştirme tercihi yapacak adaylardan gelen sorular üzerine haberimizde sorulan en çok konuların başında gelen sorulara cevap olarak hazırlanmıştır.

Adaydan gelen soru: Ortaöğretim Mezunuyken girdiğim 2014 Kpss sınavı sonrasında önlisans/lisans mezuniyetimi tamamladım hangi düzeyde tercih yapabilirim ?

Cevap: Ortaöğretim mezunu olarak girilen 2014 Kpss sınavı neticesinde alınan puan girilen bölüm olarak değerlendirilir yani; önlisans veya lisans düzeyinde tercih yapılamaz sadece ortaöğretim düzeyinde tercih yapılabilir.

Adaydan gelen soru: Önlisans mezunuyken girdiğim 2014 Kpss sınavı sonrasında lisans mezuniyetimi tamamladım hangi düzeyde tercih yapabilirim ?

Cevap: Önlisans mezunu olarak girilen 2014 Kpss sınavı neticesinde alınan puan girilen bölüm olarak değerlendirilir yani; lisans düzeyinde tercih yapılamaz sadece Önlisans düzeyinde tercih yapılabilir.

2014 Kpss puanına göre atananların hakkında kurumlarda sorun çıkması halinde Devlet Personel Başkanlığına başvurması gerekli olup, bu konu hakkında DPB'nin bu yönde bir çok görüşü vardır.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.