1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Birçok Kurumun Memur Kadrolarında Değişiklik Yapıldı
Birçok Kurumun Memur Kadrolarında Değişiklik Yapıldı

Birçok Kurumun Memur Kadrolarında Değişiklik Yapıldı

30 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete'de bazı kamu ve kuruluşlarına ait kadrolarda yapılan değişiklik yayınlandı. Buna göre GİB, Dışişleri Bakanlığı, TÜİK memur kadrolarında yeni kadrolar açıldı.

A+A-

30 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete yayınlandı. Resmi Gazete'de Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Kadrolarda Düzenleme Yapılması Hakkında Karar da yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu kapsamda Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), Dışişleri Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve TÜİK başta olmak üzere bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait dolu ve boş kadroların sınıf, unvan ve derecelerinde düzenleme yapıldı.

Gelir İdaresi Başkanlığı taşra teşkilatında ciddi değişiklikler yapıldı. Kurumda boş bulunan birçok VHKİ, veznedar, yoklama ve icra memuru kadrolarının yerini gelir uzmanı, müdür ve avukat kadroları aldı. Toplam 5593 kadroda değişiklik yapılırken, 4880 gelir uzmanı kadrosu açıldı.

Dışişleri Bakanlığı merkez teşkilatı kadrolarında şoför, programcı, mühendis, müşavir mütercim gibi pek çok unvanın kadro derecelerinde değişiklik yapıldı. Ayrıca merkez teşkilatında boş bulunan kadroların unvanlarında da düzenlemeye gidildi.

Türkiye İstatistik Kurumu kadrolarında ise uzman, VHKİ, istatistikçi, memur, bilgisayar işletmeni, şoför gibi pek çok unvanın kadro derecelerinde düzenleme yapıldı. Ayrıca merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan memur kadrolarının unvanlarında da değişikliğe gidildi.

Dışişleri Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve TÜİK kadrolarında yapılan değişikliğin yanı sıra Kalkınma Bakanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı, HSYK, Anayasa Mahkemesi ve Meteoroloji Genel Müdürlüğüne ait memur kadrolarında da değişiklikler yapıldı. Değişikliklerin tamamına ilgili cetvellerden ulaşmak ve ilgili karar metinlerinden ilk karar için TIKLAYINIZ. İkinci karar metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler