1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı
Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı

Fakülteleri, Yüksekokulu ve Enstitülerinde açık bulunan Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına

A+A-

T.C.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

Üniversitemiz Fakülteleri, Yüksekokulu ve Enstitülerinde açık bulunan Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23., 25., 26. maddeleri ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” nin ilgili maddeleri ile “Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yükseltme ve Atama Esaslan” uyannca Profesör, Doçent (Devamlı Statüde) ve Yardımcı Doçentler alınacaktır.

*  Profesör kadrosuna başvuracak adaylar; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflan, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladığı kaynakları, üstlendiği idari görevler ile ilgili bilgileri kapsayan ve belgeleyen (6 nüsha) dosya ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde Rektörlüğümüze,

*  Doçent kadrosuna başvuracak adaylar; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladığı kaynakları, üstlendiği idari görevler ile ilgili bilgileri kapsayan ve belgeleyen (4 nüsha) dosya ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde Rektörlüğümüze,

*  Yardımcı Doçentler ise; özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları kapsayan ve belgeleyen dosya ile (4 nüsha) ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde ilgili Fakülte Dekanlıkları ve Enstitü Müdürlüklerine başvurmaları duyurulur.

Birimi

Bölümü

Anabilim Dalı

Prof.

Doç.

Yard. Doç.

Aranan

Nitelikler

Mühendislik Fakültesi

İnşaat Mühendisliği

Yapı

-

1

-

(a), (b)

Kimya Mühendisliği

Kimyasal Teknolojiler

-

1

-

(a). (c)

Makina Mühendisliği

Makina Teorisi ve Dinamiği

-

-

1

(a), (d)

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İşletme

Muhasebe ve Finansman

1

-

-

(a), (e)

Eğitim Fakültesi

Yabancı Diller Eğitimi

İngiliz Dili Eğitimi

-

1

-

(a), (f)

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü

-

Jeodezi

-

1

-

(a), (g)

-

Jeofizik

-

1

-

(a), (h)

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Yönetim Bilişim Sistemleri

-

-

1

-

(a), (i)

Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü

-

Biyomekanik ve Biyosibernetik

-

-

1

(a), (j)

Çevre Bilimleri Enstitüsü

-

Çevre Bilimleri

-

-

1

(a), (k)

Fen - Edebiyat Fakültesi

Matematik

Topoloji

-

-

1

(a)

Cebir ve Sayılar Teorisi

-

-

1

(a)

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Genel Biyoloji

-

-

1

(a), (l)

Genel Biyoloji

-

-

1

(a), (m)

 

 

Aranan Nitelikler:

(a)   Adayların Bilimsel çalışmalarını yayınlan ile kanıtlamış olması ve çok iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

(b)   Adayların mühendislik malzemeleri konusunda uzman olması, çimento esaslı malzemelerde lif dağılımı, reoloji, yangın dayanımı, donatı korozyonu ve mikrobik kalsit presipitasyonu konularında araştırma ve yayınlarının bulunması gerekmektedir.

(c)   Adayların mikroakışkanlarda elektro-hidrodinamik kararsızlıklar, arayüzeysel kararsızlıklar, transport problemlerinin çözümü için spektral yöntemler konularında çalışma yapmış olması gerekmektedir.

(d)   Adayların uyarlamalı denetim ve kestirim kuramı alanlarında çalışmaları olması ve doktora sonrası çalışma yapmış olması gerekmektedir.

(e)   Adayların Muhasebe alanında doçentlik ünvanına sahip olması gerekmektedir.

(f)    Adayların edimbilim alanında doktora derecesine sahip olması ve İngiliz dili eğitimi, ikidillilik, sözeylem, kültürlerarası iletişim, derlem çalışmaları ve konuşma analizi alanlarında çalışma yapmış olması gerekmektedir.

(g)   Adayların doktora derecelerini üniversitelerin Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümünden almış olmaları, GIS/WebGIS, GPS, yerkabuğu deformasyonu ve jeodezik konularında uzmanlığa, yayınlara ve proje deneyimlerine sahip olmaları gerekmektedir.

(h)   Adayların yer elektromanyetizması ve yer manyetizması konularında uzman olması gerekmektedir.

(i)     Adayların doçentlik derecesini “Yönetim Bilişim Sistemleri” alanından almış olması, bilişim sistemleri ve teknolojileri, veri madenciliği, ajan tabanlı modelleme ve benzetim alanlarında uzmanlığı ve yayınlarının olması gerekmektedir.

(j) Adayların görüntüleme alanında çalışmaları olması gerekmektedir.

(k) Adayların yeraltı suları mikrobiyolojisinde uzman olması ve bu konuda uluslararası düzeyde yayın yapmış olması gerekmektedir.

(l) Adayların moleküler toksikoloji ve kanserde sinyal iletim yolakları konularında çalışmış ve uluslararası kabul görmüş bilimsel dergilerde yayın yapmış olması gerekmektedir.

(m) Adayların kanserlerde gen denetimi ve epigenetik konularda araştırma yapmış ve uluslararası kabul görmüş bilimsel dergilerde yayın yapmış olması gerekmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.