Borsa Yatırımcılarının Dikkatine Şirket Karnesine Bakın

Borsaya son yıllarda yatırımcıların ilgisi büyük bir yoğunlukta artarken, endekslerin sadeleşmesi ile beraber hisse alınacak şirketlerin karnesine bakılması da resmen zorunluluk haline geldi.

65719
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırımcılar, son yıllarda borsaya yoğun bir şekilde borsaya yönelmeye devam ederken endekslerden iki sıfırın atılması ile beraber yeni yatırımcılar da türemeye devam ediyor. Uzmanlar da konuyla ilgili olarak borsaya giriş yapacak yeni yatırımcılara önemli tavsiyeler vererek, ilk adımda zarar etmemeleri adına kritik detaylar sunuyor. Meşhur ekonomi ve borsa dergisi PARA’da, uzmanlar borsa yatırımcılarına bazı tavsiyeler verdi. Yatırım seçeneklerinden hissenin detaylarına kadar verilen pek çok detay, yatırımcılara adeta ilaç olacak.

Bazı Özellikler Bilinmeli

Borsada yapılacak yatırım uzun veya kısa vadeli, ne olursa olsun şirketin hissesine yatırım yapmadan önce bazı özelliklerin mutlaka bilinmesi gerektiğinin altı çizildi. Uzmanlar, şirket karnesinin ortaya çıkarılmasını ve önemli detayları görmemiz gerektiğini aktardı. Aksi taktirde sadece hisse adı ve hizmet verdiği sektör bilgileri ile, parayı çöpe atmaktan başka bir işe yaramayacağının altı çizildi.

Al Sat ile Kısa Sürede Gelir Elde Edilmez

Zaman konusunda kısıtlaması olan ve al sat ile kısa sürede gelir elde etme hayali kuran kişiler ile ilgili olarak ise olumsuz bir rapor verildi. Uzmanlar, hem zamanı hem de bilgisi kısıtlama içerisinde olan yeni yatırımcıların al sat yöntemi ile kısa süre içerisinde yüksek miktarda gelir elde etmesinin zor olacağının altını çiziyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!