Bozcaada Feribot Seferleri Yeniden Düzenlendi!

Bozcaada – Geyikli arasında düzenlenen feribot seferlerinde değişiklik yapıldı.

62539
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bozcaada – Geyikli Feribot Seferleri Her Gün Yapılacak

Yeni tip koronavirüs salgınından dolayı bir süre Bozcaada’ya feribot seferleri düzenlenmemişti. Normalleşme adımları kapsamında atılan ilk adımlarda seferler haftada 3 defa olacak şekilde başlatıldı. Şimdi ise yapılan yeni bir düzenlemeyle seferler her gün düzenlenecek. Bozcaada – Geyikli arasındaki arabalı vapur yani feribot seferlerinde yeni bir düzenleme yapıldı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karara göre seferler bundan böyle her gün yapılacak. Ayrıca kaymakamlık tarafından da bir açıklama yapılarak Bozcaada’ya ziyaretçi sayısında artış olduğu bildirildi.

Bozcaada – Geyikli Seferleri Saat Kaçta?

Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında daha önce haftada 3 defa düzenlenmesi kararlaştırılan Bozcaada – Geyikli feribot seferlerinde yeni bir düzenlemeye gidildiği haber verildi. Seferler artık her gün düzenlenecek. Çanakkale Boğazı ve Adalar arasındaki deniz ulaşımından sorumlu olan GETAŞ AŞ bir açıklama yaparak bilgilendirdi. Açıklamada İl Hıfzısıhhha Kurulu’nun feribot seferlerinin her gün yapılmasına karar verdiği ifade edildi. Yeni düzenleme 8 Haziran 2020 (yarın) uygulanmaya başlanacak.

Bozcaada – Geyikli arasındaki yeni feribot tarifesi şu şekilde:

Bozcaada – Geyikli: 07:15 – 10:00 – 14:00 – 18:00

Geyikli – Bozcaada: 08:00 – 11:00 – 15:00 – 19:00

“Bozcaada Halkı Endişeli”

Ayrıca Bozcaada Kaymakamı İbrahim Gültekin tarafından bir açıklama yapılarak Bozcaada’ya gelen kişi sayısındaki artışın, adanın yerli halkı üzerinde bazı endişelere neden olduğunu, oysa ki alınan tüm önlemlerin en titiz şekilde uygulandığını söyledi. 5 Haziran 2020 Cuma günü Bozcaada’ya 645 ziyaretçinin giriş yaptığını ve her ziyaretçinin sağlık kontrolünden geçirildiğini, 306 kişinin hangi adreslerde kalacağının kayıt altına alındığını ifade etti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!