Bozdağ, Müftülere Nikah Yetkisi Verilmesi Hukuk Devletinin Gereğidir

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Nüfus Hizmetleri Kanun’da ki değişiklikle beraber müftülere nikah kıyma yetkisinin verilmesine yönelik olan tasarıyı değerlendirdi. Ayrıntılar haberimizde yer alıyor.

32959
Daha Fazla Göster

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Nüfus Hizmetleri Kanun’da ki değişiklikle beraber müftülere nikah kıyma yetkisinin verilmesine yönelik olan tasarıyı değerlendirdi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Kanun tasarısında olan değişimle birlikte evlenme ehliyeti, evlenme engellerini ve evlendirme memuru tanımında herhangi bir değişikliğin olmadığını ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Nüfus Hizmetleri Kanun’da ki değişiklik hukuk devletinin gereği olduğu laiklik ilkesi ile de uyumlu olduğu söyledi. Müftülüklere evlendirme yetkisinin verilmesi birlikte nikahsız evliliklerin yolunun açılacağı eleştirilerine Bozdağ şu cevabı verdi.

Evlendirme memuru demek belediyesi bulunan yerlerde belediye başkanı veya bu işlerde görevlendireceği memur, köylerde muhtardır. Bu kanun ile birlikte bakanlığın evlendirme yetkisi ve görevi verecekleri arasına “İl ve ilçe müftülükleri de katılmış olacak.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ düzenleme ile birlikte nkah kolaylaştırılacak ve nikah kıyma taşvik edilmiş olacak dedi. Hiç kimse il ve ilöe müftülüklerinde nikah kıymaya zorlanmayacak ve gönüllü olanlar isterler müftülüklerde nikah kıyabilecekler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bozdağ, Müftülere Nikah Yetkisi Verilmesi Hukuk Devletinin Gereğidir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!