1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Bu Sağlık Personelleri Neden Döner Sermaye Alamıyor?"
"Bu Sağlık Personelleri Neden Döner Sermaye Alamıyor?"

"Bu Sağlık Personelleri Neden Döner Sermaye Alamıyor?"

"Bu Sağlık Personelleri Neden Döner Sermaye Alamıyor?"

A+A-

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir tarafından 13 Ağustos 2014 tarihinde Sağlık Bakanu Mehmet Müezzinoğlu tarafından cevaplandırılmak ğzere soru önergesi verildi. CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir Sağlık bakanına verdiği yazılı soru önergesinde 2012'den bu yana döner sermayeden pay alamayan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Analiz ve Kontrol Laboratuarlarında analiz ve kontrol çalışanlarının mağduriyetlerini dile getirdi ve Sağlık Bakanına 2 soru yöneltti İşte O soru önergesi;

2012'den bu yana döner sermayeden pay alamayan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Analiz ve Kontrol Laboratuarlarında analiz ve kontrol çalışanlarının mağduriyetleri, 6514 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'da giderilmiştir. 6514 sayılı Kanun'un 38. Maddesiyle 209 sayılı Kanunun 5'inci maddesine bir ek yapılmıştır. Yapılan ek ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Analiz ve Laboratuarlarında çalışan personele döner sermaye gelirlerinden pay verilmesi düzenlenmiştir.

18 Ocak 2014 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 6514 sayılı yasada verilen bu hak, fiiliyatta henüz karşılığım bulamamıştır. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Analiz ve laboratuar çalışanlarının mağduriyetinin giderilmesi için düzenlenen yasanın kanunlaşması üzerinden tam 8 ay geçmesine rağmen, sağlık personeli döner sermayeden hala pay alamamaktadır.

Bu bağlamda;

1-             Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilip, yasalaştırılan 6514 sayılı
yasanın 38. Maddesinde yapılan düzenlemenin uygulama süreci ne zaman
başlatılacaktır?

2-      Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu analiz ve laboratuar çalışanlarının döner
sermayelerinin' ödenmemesi konusundaki mağduriyetlerinin giderilmesi
konusunda herhangi bir takvim var mıdır?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.