1. YAZARLAR

  2. Rad.Tek.Şeref Parıldar

  3. Bu sendikalar ne işe yarar?
Rad.Tek.Şeref Parıldar

Rad.Tek.Şeref Parıldar

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu sendikalar ne işe yarar?

A+A-

Kimileri sendikaları daha fazla para kazanmak için bir amaç olarak görürken kimileri de siyasal anlamda kazanımları için bir araç olma işlevinde görmekten kaçınmamakta. Bir üçüncü bakışa göre ise sendikalar toplumun demokratikleşmesi için iyi birer sivil toplum örgütü olma yolunda önemli bir basamak, önemli bir adımdır. Temel anlamda sendikalar bu üç işlevin yanı sıra toplumsal anlamda demokratikleşmenin temel anahtarlarından birisidir.

Geçenlerde okuduğum bir haberde, bir ilin Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine atanan Genel Sekreter, uyum içerisinde çalışacağı ve verimli hizmet üretebileceği ekibini kurmak için belirlediği isimlere bir sendikadan itiraz gelmiş.İddialara göre yok isimler olmaz bizim belirlediğimiz isimleri ekibinize dahil etmelisiniz gibi..

 

Acaba bu sendika yönetimi,Genel Sekreter’in kurmak istediği bu ekibin verimli hizmet üretebileceğinden duyduğu kuşkular nedeniyle mi yok o isimler olmaz bizim belirlediğimiz isimler olmalıdır diyor bilinmez…

 

Ama şu iyi bilinmelidir ki,sendikaların başlıca görevi üyelerinin mali ve özlük haklarını korumaktır.

 

Tüm sendikalara soruyoruz... Sizin işiniz hizmet etmek mi, yoksa kendinize yandaş yaratmak mı?

Bu yazı toplam 966 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.