1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bu Tür Olaylarda Hadım Cezası Uygulansın
Bu Tür Olaylarda Hadım Cezası Uygulansın

Bu Tür Olaylarda Hadım Cezası Uygulansın

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin “Bu Tür Olaylarda Hadım Cezası Uygulanmalı”

A+A-

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Tarsus’ta üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın minibüste tecavüze kalkışılıp öldürülmesiyle ilgili kendisinin Bakanken üzerinde çalıştığı hadım etme cezasının bu olayda uygulanması gerektiğini söyledi. Özgecan Aslan’ın ölümüyle kendisinin de derin bir üzüntü yaşadığını belirtti.

Yaşanan vahşetin unutulmasının mümkün olmadığını belirten Şahin “genç kızımızın masum yüzü, vicdansız ve insafsız katillerin elinde son nefesini verdi. Bu olay tam anlamıyla insanlık suçudur. Katiller hakettikleri cezayı almalı, toplumun vicdanı rahatlatılmalıdır” dedi.

Belediye başkanlığı görevine seçilmeden önce kurucu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevini yürüttüğünü belirten Şahin "Bakanlık dönemimizde cinsel istismar olaylarıyla ilgili bir dizi çalışma hayata getirmiştik. Cinsel istismarla ilgili her türlü olayı önlemeye yönelik yeni bir yasal altyapının çalışmasını başlatmıştık. Bu çalışmalar kapsamında hadım konusu da gündeme geldiydi. Hatta o zamanlar bazı kesimler, açıklamalarımıza ve çalışmalarımıza 'Hangi çağda yaşıyoruz' diye tepki göstermişti.

Türkiye'yi yasa boğan Özgecan Aslan olayı da bu çalışmanın gerekliliğini bir kez daha gösterdi. Bakanlık yaptığım dönemde hazırlık aşamalarında benim de çalıştığım hadım etme cezası bu olayda uygulanmalıdır. Çünkü halkın vicdanını rahatlatacak, suça meyilli kişileri caydırıcı bir çalışmanın hayata geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum." dedi.

Bakan Zeybekçi İdam Cezasının Geri Getirilmesi Gerektiğini Söyledi

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler