1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Buçuklu Zamlarla Zaman Geçirilmemelidir! Memurlar Oyalanmamalıdır
Buçuklu Zamlarla Zaman Geçirilmemelidir! Memurlar Oyalanmamalıdır

Buçuklu Zamlarla Zaman Geçirilmemelidir! Memurlar Oyalanmamalıdır

Üniversite İdari Personel Sendikası tarafından Toplu sözleşme sürecinde yaşanan gelişmelerle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulunuldu. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Üniversite İdari Personel Sendikası “Üni-Per-Sen” tarafından 5. Dönem toplu sözleşme sürecine dair önemli açıklamalarda bulunuldu. Yapılan açıklamalar My Memur olarak tarafsız olarak yayımlıyoruz ve sendikanın taleplerini sizlere sunuyoruz: Ülkede ki enflasyon rakamları ortada iken %2,5 ile tarihin sanırım en kötü teklifine şahit olduk, bunun bu şekilde olacağı tecrübeyle sabit olduğu için bizleri şaşırtmadı.

Enflasyon üzerinde bir zam talebi olmadıktan sonra zaten bu teklifler enflasyonun altında kalacağı açık şekilde ortada iken bu masanın bu pazarlığın maalesef bir anlamı kalmamıştır. O yüzden gündem şaşırtması olan bu yüzdelik zam kavgasına bizler dahil olmak istemiyoruz. Bizler için artık Yüzde 4'ün,5’in bir önemi kalmamıştır. Gündem şaşırtmasından çıkılıp aşağıda verilen sözlerin unutulmaması gereklidir. Ve gündeme masaya taşınmalıdır.

- Refah Payı,

- Taban Aylığa yapılacak Seyyanen Zam ( Makas giderek açılmakta En düşük Memur aylığı ile En Yüksek Memur aylığı arasında fark yüzdelik zamlardan dolayı fark uçurum olmuştur. ),

- Bayram İkramiyesi,

- Ek Gösterge,

- Gelir Vergisi Matrah düzenlemeleri,

- YHS’nın GİH sınıfına geçirilmesi,

- Kadrolarda ki Ücret Adaletsizlikleri,

- Kamuda Sözleşmeli ve Tayin Nakil Sorunları,

Ve İş kollarında maalesef Buçuklu zamlardan çok daha fazla sorunlar var. Masada sürecin sonlanmasına çok az bir zaman kalmış iken artık yüzdelik zamlardan çok yukarıda paylaştığımız konuların ve İş kolu bazında daha önce Toplu Sözleşme Taleplerimizde gündeme getirdiğimiz konuların masaya getirilerek çözüme kavuşturulması gereklidir. Buçuklu zamlar ile zaman geçirilmemeli Memurlar Oyalanmamalıdır.

Sendika olarak MEMURSEN’e çağrımızdır biz hazırız Bu gün Grev kararı alın bu gün İş Bırakma Eylemi kararı alın Bugün Açlık Grevi Kararı Alın Sonuna kadar destekleyelim sizi. Bir kere olsun memurun, bizlerin yanında olun bizde bu kararınızın sonuna kadar yanında olalım.

Sürecin Takipçisiyiz Arkadaşlar Umutlumuyuz değiliz. Grevsiz ve tüm kesimlerin temsil edilmediği bir masada oldubitti ile maalesef bu süreç olumlu şekilde sonuçlandırılamaz. O YÜZDEN İŞ BAŞA DÜŞTÜ denildi.

Üniversite İdari Personel Sendikası olarak daha çok çalışacağız. Daha çok anlatacağız kendimizi. Daha çok gündemde olacağız. Memuru 24 saat Dinleyen Memura değer veren Memurun arkasında değil önünde değil Yanında Koluna giren olacağız, Sizler ile birlikte gülüp Sizler ile birlikte çay içip Sizler ile birlikte yemek yiyeceğiz. Özümüzü nereden geldiğimizi ve neden var olduğumuzu asla unutmayacağız unutturmayacağız. Kimsenin Adamı kimsenin Arka Bahçesi olmadan bunu başaracağız denildi.

Bir Ülkenin en Büyük değerlerinden bir tanesi de Sendika olgusudur. Bunun tüketilmesine yok edilmesine amacından çıkarılmasına izin vermeyeceğiz. Güveninizi Umudunuzu boşa çıkartmamaya yeminliyiz açıklamasında bulunuldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler