1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Bursa Belediyesi KPSS En Az 70 Puanla 50 Kamu Personeli Memur Alacak
Bursa Belediyesi KPSS En Az 70 Puanla 50 Kamu Personeli Memur Alacak

Bursa Belediyesi KPSS En Az 70 Puanla 50 Kamu Personeli Memur Alacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı 50 Zabıta memuru alacak. KPSS en az 70 puanla, detaylar haberimizde…

A+A-

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere, Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre KPSS en az 70 puanla 25 lisans ve 25 lise mezunu olmak üzere toplamda 50 zabıta memuru alınacak.

Başvuru yapacak adayların 657 Devlet Memuruna girme şartlarını taşıyor olması, T C vatandaşı, kamu haklarından mahrum olmaması, kamu haklarından mahrum olacak 1 yıldan fazla ceza almamış olmak, erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmaması ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmaması aranan şartlar arasındadır.

Ayrıca başvuru yapacak adayların ilan metninde istenilen okullardan mezun olması, 2018 KPSS sınavından en az 70 puana sahip olması, daha önce kamu görevinden çıkarılmamış olması ve erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olması gerekmektedir.

Sözlü sınava katılmak isteyen adaylar 16-30 Kasım 2018 tarihleri arasında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı internet sitesi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzalayacakları başvuru formuna nüfus cüzdanı fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, KPSS sonuç belgesi, 2 adet vesikalık fotoğraf, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, ve görevini devamlı olarak yapmaya engel durumu olmadığına dair beyan belgeleri ekleyeceklerdir. İlan metni ve detaylar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler