Büyük Anlaşma! Toyota 5 Çinli Firmayla Ortak Oldu!

Japon üretici Toyota elektrikli otomobil üretim projesinde 5 Çinli firmayla ortak oldu.

62511
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toyota’ya Çin’den 5 Ortak

Japonya merkezli dünya devi otomobil üreticisi Toyota elektrikli otomobil projesi için geliştirme çalışmaları kapsamında Çin’de önemli bir adım attı. Toyota, 5 Çinli firma ile ortaklığa gitti. Dünyanın en büyük elektrikli otomobil pazarı olduğu bilinen Çin, Japon devine destek verecek.  Bu kapsamda yeni bir firma kuruldu. Kuruluşu yapılan yeni firmanın elektrikli otomobillerin yakıt hücresi sistemlerinde faaliyetler yapacağı bildirildi.

Yeni Şirketin Kuruluşu Gerçekleşti

Dünya genelinde pek çok ülkede, pek çok firma tarafından elektrikli otomobil üretim projeleri son hızıyla devam ediyor. Bu projelerde üretici firmalar arasında gerçekleşen yeni ortaklıklar ve işbirlikleri de dikkat çekiyor. Bunlardan biri dünya devi Japon otomotiv üreticisi Toyota ile Çin arasında yapıldı. Toyota Çin merkezli 5 firmayla elektrikli otomobil üretimi projesinde birlikte çalışacak. Yeni ortaklığa dair firmanın kuruluşu gerçekleşti. Ortaklıkla oluşturulan yeni şirket elektrikli otomobillerin yakıt hücresi sistemleri ile ilgili faaliyetlerde bulunacak.

Şirket 46 Milyon Dolar Yatırımla Kuruldu

Toyota’nın yeni ortağı olan şirketlerin merkezlerinin Çin’in Peki şehrinde olduğu öğrenildi. Çinli şirketler Beijing SinoHytec, GAC, Beijing Automotiv, Dongfeng, FAW ile Toyota arasında yeni bir işbirliği başladı. Yeni şirket 46 milyon dolar yatırımla kuruldu. Toyota, şirket hisselerinin yüzde 65’lik bölümünü elinde bulunduruyor. Toyota tarafından atılan bu adım önümüzdeki yıllarda hibrit araçların yanı sıra elektrikli araçlarda da önemli gelişmelerin yaşanacağının bir göstergesi olarak yorumlanıyor. Çin elektrikli otomobil pazarını elinde bulunduruyor ve en çok satış sağlayan ülke odluğu biliniyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!