1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Çalışanların Haftalık ve Günlük Çalışma Süreler Ne Kadar
Çalışanların Haftalık ve Günlük Çalışma Süreler Ne Kadar

Çalışanların Haftalık ve Günlük Çalışma Süreler Ne Kadar

4857 Sayılı Kanununa Göre Günlük Kaç Saat ve Haftalık Kaç Saat Çalışma Süresi Vardır ? Çalışmanın Başlangıç Bitiş Saatler Kaçtır ?

A+A-

SGK ‘lı çalışanların çalışma süreleri 4857 sayılı Kanunun 63. Maddesinde düzenlenmiştir. Ayrıca İş Kanununa İlişkin Çalışma Süreleri Yönetmelik ile düzenlenmiştir. www.mymemur.com olarak çalışanların haftalık, günlük çalışma sürelerini sizler için açıklamaya çalışacağız.

Sigortalı çalışan birinin haftalık çalışma süresi 45 saattir. Normalde bu süre günlere eşit bir şekilde bölünür. Maden işçileri hafta da en çok 36 saat çalıştırılabilir.

İşçi ile işverenin anlaşması haline günlük çalışma saatleri bir gün de en çok 11 saat olacak şekilde bir hafta içerisine farklı sürelere bölünebilir. Bu durumda iki aylık süre içinde işçinin haftalık ortalama çalışma süresi  normal çalışma süresini aşamaz.

Kanununa İlişkin Çalışma Süreleri Yönetmelik İçin Tıklayınız.

4857 Sayılı İş Kanunu İçin Tıklayınız.

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.