Çalışma Bakanı Soylu taşerona kadronun gecikme nedenini açıkladı

Çalışma Bakanı Soylu, taşeron içişlere kadro çalışması, açığa alınan kamu personeli sayısı ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu değişikliği hakkında önemli açıklamalar yaptı.

23422
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çalışma Bakanı Soylu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu değişikliği, açığa alınan kamu personeli sayısı ve taşerona kadro konularında önemli açıklamalar yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Bakan Soylu, 15 Temmuz darbe girişiminin taşeron işçilere kadro düzenlemesini geciktirdiğini belirtirken kamuda görevden alınan personel sayısının da 76 bin civarında olduğunu söyledi. Soylu, 657 değişikliğini sosyal diyalog içerisinde ve yakın zamanda yapacaklarını ifade etti.

Bakan Süleyman Soylu, hükümetin taşerona kadro konusunu gündeme aldığı sırada 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığını belirtirken, öncelikli meselelerin gündemden kalktığı zaman taşeron işçilere kadro çalışmasının gündeme alınacağını açıkladı. Soylu’nun bu açıklamasından taşerona kadro düzenlemesinin biraz daha gecikeceği anlaşılıyor. Darbe girişimi öncesi Başbakan Binali Yıldırım, taşerona kadronun 2016 yılı sonuna kadar tamamlanacağını açıklamıştı. Yaşanan olaylardan sonra bu sürenin 2017 yılının ilk çeyreğine uzayacağı öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’da bu konuda “15 Temmuz süreci de göstermiştir ki Fethullah Gülen Terör Örgütü’nün kamu kurumlarından kısa sürede tamamen temizlenmesi gerekiyor. Devletin birlik ve beraberliği için şer odaları ortadan kaldırılacak. Boşalan kadrolara eğitimini tamamlamış mezun öğrenciler yerleşecek. Kamu kurumlarının temizlenmesinin ardından taşeron firmalara geçilecek. FETÖ ile bağlantısı olan taşeron şirketler ayıklanacak. Sonrasında ise söz verdiğimiz gibi taşerona kadro konusu ele alınacak. Ancak bu biraz zaman alacak” ifadelerini kullanmıştı.  

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 5 sene önce

  hep bahaneniz var ?

 2. 5 sene önce

  Ben taşeronda temizlik elamanıyım. ama arkadaşlar ben vatanımızın hainler den temizlendikten sonra hükümet sözünde duracaktır.sadece sabredelim. Lütfen başta baş komutanımıza güvenelim o verdiği bütün sözleri tutmuştur.saygılarımla.

10 Yorum

 1. 5 sene önce

  Anlasilan biz garibanlara hicbir zaman sira gelmeyecek. Devlet her zaman memurunu dusundu. 1300 liralik biz garibanlari hicbir hukumet dusm. unmedi. Tabiki memurrr 2500 lira ile nasil gecinsi cocugu krese kendisi denize gider 80 binlik otomobile biner toto loto kumar oynar vatandasi azarlar 9 da ise gelir. 4 de kacar. Yakinlarina torpil yapar r. Rusvet alir yorulmaz terlemez kural tanimaz her isini taserona yaptirir. Makyaj yapar modayi takip eder ama hic yorulmaz yinede hep aglar hep

 2. 5 sene önce

  Aynı boş söz ve vaatler, darbe marbe bahane oyalamak şahane, geçin bunları, sayın bakan
  kimse saf değil, ama umut neylersiniz, oyalayın bakalım

 3. 1 kasim sonrasi dahilmi

 4. Bu yil sonuna kadar yasa ciksin sozlesmemiz yil sonu bitiyor ihalelere gerek kalmaz yasa cikana kadar hukumet kurumlara bir genelge yayinlasin isten cikarilma endisemiz kalmasin bu yil yasa cikmadi ise calisma ve maliye bakanlari istifaya davet ediyoruz.piskolojimiz bozuldu arkadas.

 5. 5 sene önce

  Ben 112 de ambulans sürücüsüyüm benim gibi kactanesi var kasımda ihalemiz bitiyor bakanlık artık taseronlen çalışmak istemiyor kadro çıkana kadar bizim ihalemiz bitecek kapı dışarı atacaklar ben atildiktan sonra yasayı çıkarsan benim karnımı mı doyurcak size söylüyorum sayın bakanım ne yapalım biz bizim bu zamana kadar olan emeğinize.

 6. 5 sene önce

  taşerona kadro da hikaye özelleştirmelerle işten çıkarılanlar 657 yi kaldırma çalışmaları varken taşeronlara inşallah kadro verilir ancak şunu unutmayın taşeronların kamu da yaptıkları işleri daha önceden kamu personelleri yapıyordu zaten şoför, temizlik, güvenlik gibi

 7. Yıl sounakadar olr dıyodunz bu yıl su yıl o yıl nezaman anamız saglıyor maas alamıyoz tasoron haakımızı yıyor bakan bey

 8. 5 sene önce

  Kendi işiniz olunca 2 dk bütün meselle biter gariban olunca yıllar sürer…

 9. 5 sene önce

  Ben taşeronda temizlik elamanıyım. ama arkadaşlar ben vatanımızın hainler den temizlendikten sonra hükümet sözünde duracaktır.sadece sabredelim. Lütfen başta baş komutanımıza güvenelim o verdiği bütün sözleri tutmuştur.saygılarımla.

 10. 5 sene önce

  hep bahaneniz var ?

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!