1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Çalışma Bakanı: Taşeron İşçilerin Sorunlarını ve Beklentilerini Biliyoruz
Çalışma Bakanı: Taşeron İşçilerin Sorunlarını ve Beklentilerini Biliyoruz

Çalışma Bakanı: Taşeron İşçilerin Sorunlarını ve Beklentilerini Biliyoruz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kayıt dışı istihdam ve taşeron konularında konuştu. Sarıeroğlu taşeron işçilerin sorunlarını ve beklentilerini bildiklerini, işçilerin gündeminden kadro konusunu kaldıracaklarını açıkladı.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşeron işçilere kadro verilmesi ve kayıt dışı istihdam ile mücadele konularında açıklamalar yaptı. Çalışma Hayatı İstişare Toplantısı’nda konuşan Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşeron işçilerin sorunlarını ve beklentilerini iyi bildiklerini, taşerona kadronun; işçilerin gündeminden kalkması için çalıştıklarını ifade etti.

 

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Maliye Bakanlığı ile birlikte taşerona kadro için çalıştıklarını belirtti. Türkiye’nin ve taşeron işçilerin gündeminden bu konun kalkmasını istediklerini ifade eden Bakan Sarıeroğlu, sendikacılık geçmişini hatırlattı. Geçmişte taşeron örgütlenmesi yapmış bir sendikada genel başkan olduğuna vurgu yaparak, taşeron işçilerin beklentilerini ve sorunlarını iyi bildiğini kaydetti.

 

Geçmişte yapılan düzenlemelerin işlerini zorlaştırdığını belirten Çalışma Bakanı, bu konuda kuralsızlığın ortadan kaldırıldığını vurguladı. Bu açıklamalara göre toplu sözleşme, kıdem tazminatı gibi konularda taşerona iyileştirmeler yapıldı.

 

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu konuşmasında kayıt dışı istihdam konusuna da değindi. Kayıt dışı istihdamla mücadeleyi üst seviyede tuttuklarını, bu konuda istatistiksel olarak alınacak çok yol olduğunu ifade etti.

Bknz:  Başbakan'dan Son Dakika Taşerona Kadro Yok Açıklaması, Devletle Bağ Kurulacak

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.