Çalışma Bakanından kamuda izin yasağının kaldırılması açıklaması

Bakan Soylu, 15 Temmuz FETÖ (Fetullah Gülen Terör Örgütü) darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL (Olağanüstü Hal) kapsamında iptal edilen memur izinlerini yakın zamanda görüşeceklerini ve yasağın kaldırılmasını değerlendireceklerini açıkladı.

23316
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, bir ajansa yaptığı gündeme dair açıklamalarda Devlet memurları ile diğer kamu personeline getirilen izin yasağına da değindi. Bakan Soylu, 15 Temmuz FETÖ (Fetullah Gülen Terör Örgütü) darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL (Olağanüstü Hal) kapsamında iptal edilen memur izinlerini yakın zamanda görüşeceklerini ve yasağın kaldırılmasını değerlendireceklerini açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, kamu personeli izin yasağı ile ilgili olarak, bu izin yasağının bir tedbir ve temkin olduğunu ifade ederek, FETÖ yapılanmasına yönelik bir tedbir olduğunu ve yakın zamanda yeniden değerlendirileceğini söyledi. Soylu, Çalışma Bakanlığı’nda yürütülen FETÖ soruşturması konusunda yaklaşık 1,300 kişi soruşturma kapsamında açığa alındığını açıkladı.

Kıdem tazminatı ile ilgili yapılacak düzenlemeyi hükümetin yeniden Çalışma Bakanlığı’na gönderdiğini belirten Soylu, “Henüz çalışmayı STK’lara sunmadık. Çünkü hükümetimiz üzerinde biraz daha çalışmamızı tembih etti. Hükümetin üzerinde durduğu 4-5 nokta var. Karşılıklı tüm tarafların uzlaşması konusunda hükümetin bize bazı telkinleri oldu” ifadelerini kullandı.                                                                                              

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!