Çalışma Bakanlığı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum ve Kuruluşlarda Değişiklik Yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum ve Kuruluşların girdikleri hizmet kollarının belirlenmesine ilişkin yönetmelikte değişiklik yaptı.

42626
Daha Fazla Göster

8 Mayıs 2018 tarihli resmi gazetede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum ve Kuruluşların girdikleri hizmet kollarının belirlenmesine ilişkin yönetmelikte değişiklik yapıldı.

7 Eylül 2001 tarihli ve 24516 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum ve Kuruluşların Girdikleri Hizmet Kollarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmeliğin ekinde yer alan listenin, 01 sıra numaralı “Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmetleri” kolunun “47” kurum kodundaki “Şeker Kurumu Başkanlığı”,“49” kurum kodundaki “Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu”, 03 sıra numaralı “Sağlık ve Sosyal Hizmetler” hizmet kolunun “14” kurum kodundaki “Türkiye Halk Sağlığı Kurumu”, “15” kurum kodundaki “Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu”, 10 sıra numaralı “Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmetleri” kolunun “19” kurum kodundaki “Gayrimenkul A.Ş. Genel Müdürlüğü” ibareleri yürürlükten kaldırılmıştır.

Aynı Yönetmeliğin ekinde yer alan listenin, 01 sıra numaralı “Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmetleri” hizmet koluna aşağıdaki satırlar eklenmiştir. 71 Kişisel Verileri Koruma Kurumu, 72 Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu olarak 2 yeni kurum eklendi.

Bu Yönetmelik Maliye Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Devlet Personel Başkanlığının bağlı bulunduğu Bakan tarafından müştereken yürütülür. Yönetmelik değişikliği için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çalışma Bakanlığı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum ve Kuruluşlarda Değişiklik Yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!