Çalışma Bakanlığı Taşerona Kadro İçin Altişveren İnternet Sitesi Kuruldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Alt İşveren İşçi adıyla taşerona kadro sistemiyle ilgili tüm bilgilerin yer aldığı internet sitesini kurdu. Taşerona kadro ile ilgili olarak bilinmesi gereken tüm detaylar ve belgeler için tıklayınız.

37608
Daha Fazla Göster

Alt İşveren İşçileri İle İlgili Düzenlemelere dair detayların yer aldığı altişveren internet sitesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kadro başvurusu yapacak işçiler için hazırlandı.

24 Aralık 2017 Tarihli ve 30280 Sayılı Resmi Gazetede Kanun Hükmünde Kararnameler başlığı altında yer alan KHK/696’nın 127. maddesinde yer alan detayların ve taşerona kadro ile ilgili bilgilerin ve başvuru bilgilerinin yer aldığı internet sitesindeki tüm formları My Memur olarak bu sabah itibarıyla 1 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan yönetmelikten yayımlamıştık.

Öte yandan 1 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede bugün yayımlanan geçici yönetmelik hükümlerini de sizler için My Memur olarak incelemeye devam ediyor ve tüm detayları veriyoruz. Bu kapsamda bugün yayımlanan taşerona kadro yönetmeliğinde yapılacak iş ve işlemlerin yer aldığı usul ve esaslar resmi gazetede şu şekilde geçmekteydi:

Kamu kurum ve kuruluşlarında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı özleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına veya mahalli idare şirketlerinde işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23 ve geçici 24 üncü maddelerinin uygulanmasına dair usul ve esaslar olarak geçmektedir ve 2 Ocak 2018’de başlayacak başvurular için tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar incelenmelidir.

Taşeron başvurusu nasıl yapılacak? Alt işveren işçileri çalıştığı kuruma dilekçe formu ve istenilen belgelerle başvuruda bulunacaklar. Ardından başvuruda bulunan alt işveren işçilerinin bilgileri başvurdukları idarelerce elektronik ortama aktarılacak. Yapılan başvurular komisyonlar tarafından kabul edilecek. Gerekli şartları yerine getiren adaylar görevine başlayacaklar. Usul ve esasların yer aldığı haberimiz için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çalışma Bakanlığı Taşerona Kadro İçin Altişveren İnternet Sitesi Kuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!