1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Çalışma Bakanlığı Taşerona Kadro İçin Altişveren İnternet Sitesi Kuruldu
Çalışma Bakanlığı Taşerona Kadro İçin Altişveren İnternet Sitesi Kuruldu

Çalışma Bakanlığı Taşerona Kadro İçin Altişveren İnternet Sitesi Kuruldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Alt İşveren İşçi adıyla taşerona kadro sistemiyle ilgili tüm bilgilerin yer aldığı internet sitesini kurdu. Taşerona kadro ile ilgili olarak bilinmesi gereken tüm detaylar ve belgeler için tıklayınız.

A+A-

Alt İşveren İşçileri İle İlgili Düzenlemelere dair detayların yer aldığı altişveren internet sitesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kadro başvurusu yapacak işçiler için hazırlandı.

24 Aralık 2017 Tarihli ve 30280 Sayılı Resmi Gazetede Kanun Hükmünde Kararnameler başlığı altında yer alan KHK/696'nın 127. maddesinde yer alan detayların ve taşerona kadro ile ilgili bilgilerin ve başvuru bilgilerinin yer aldığı internet sitesindeki tüm formları My Memur olarak bu sabah itibarıyla 1 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan yönetmelikten yayımlamıştık.

Öte yandan 1 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede bugün yayımlanan geçici yönetmelik hükümlerini de sizler için My Memur olarak incelemeye devam ediyor ve tüm detayları veriyoruz. Bu kapsamda bugün yayımlanan taşerona kadro yönetmeliğinde yapılacak iş ve işlemlerin yer aldığı usul ve esaslar resmi gazetede şu şekilde geçmekteydi:

Kamu kurum ve kuruluşlarında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı özleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına veya mahalli idare şirketlerinde işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23 ve geçici 24 üncü maddelerinin uygulanmasına dair usul ve esaslar olarak geçmektedir ve 2 Ocak 2018’de başlayacak başvurular için tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar incelenmelidir.

Taşeron başvurusu nasıl yapılacak? Alt işveren işçileri çalıştığı kuruma dilekçe formu ve istenilen belgelerle başvuruda bulunacaklar. Ardından başvuruda bulunan alt işveren işçilerinin bilgileri başvurdukları idarelerce elektronik ortama aktarılacak. Yapılan başvurular komisyonlar tarafından kabul edilecek. Gerekli şartları yerine getiren adaylar görevine başlayacaklar. Usul ve esasların yer aldığı haberimiz için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.