1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Çalışma Bakanlığı ve Özel Sektörde Kadın Personel İstihdamı Açıklaması
Çalışma Bakanlığı ve Özel Sektörde Kadın Personel İstihdamı Açıklaması

Çalışma Bakanlığı ve Özel Sektörde Kadın Personel İstihdamı Açıklaması

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu kadın istihdamı konusunda konuştu. Açıklama yapan Bakan Sarıeroğlu, Çalışma Bakanlığındaki kadın personel sayısına ve yönetici memur atamalarına değindi.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kadın istihdamı konusunda açıklamalar yaptı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle düzenlenen programa katılan Bakan Sarıeroğlu, programın açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında Çalışma Bakanlığındaki kadın memur ve yönetici sayısına, özel sektörde kadın istihdamına değindi.

Dünya Kadınlar Günü’nde yapılacak etkinliklerin farkındalık yaratılmasına katkı sağlayacağını umduğunu dile getiren Çalışma Bakanı, hükümetleri döneminde kadınlar lehine yapılan yasal düzenlemelere değindi. Kadının her alan çalışma hayatına etkin bir biçimde katıldığını ifade etti.

TÜİK’in 2017 Kasım işsizlik istatistiklerine değinen Bakan Sarıeroğlu, işsizlik oranlarına düşüş olduğunu hatırlattı. Bu düşüşün büyük kısmının kadın istihdamıyla sağlandığını ifade eden Bakan, 1 milyon 400 bin istihdamın gerçekleştiğini ve bunun yarısının kadın istihdamı olduğunu belirtti. Şu anda yüzde 33 olan kadınların iş gücüne katılım oranının 2023 yılında yüzde 41 düzeyine kadar gelmesini hedeflediklerini vurguladı.

Çalışma Bakanlığı personeli konusunda da açıklamalarda bulunan Bakan Sarıeroğlu, kamuda yüzde 39 oranında kadın personel olduğunu belirtti. Kendi Bakanlığında kadın oranının yüksek olduğunu ancak yönetim kademesinde bu sayısının yetersiz olduğunu kaydetti. Bu konuda çalıştıklarını ve memurlar arasından kadın yönetici sayısının mutlaka artacağını ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler