Çalışma bakanlığında yeni genel müdürlük kurulacak, 145 memur alınacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde yeni bir Genel müdürlük kurulacak. Yeni kurulacak Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğüne 145 memur kadrosu ihdas edilecek.

23308
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde yeni bir Genel müdürlük kurulacak. Yeni kurulacak Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğüne 145 memur kadrosu ihdas edilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde oluşturulacak Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü yabancı istihdamı ve işgücü göçü konusunda ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyette bulunacak.

Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü, çalışma izni ve çalışma izni muafiyetine ilişkin iş ve işlemleri yürütecek. Genel Müdürlük uluslararası işgücüne ilişkin politika belirleyecek ve bu politikanın uygulanmasına ilişkin ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyette bulunacak yabancı ülkelerle imzalanacak işgücü anlaşmaları ve sosyal güvenlik sözleşmelerinin müzakerelerine, hazırlanmasına ve tadiline katkı sağlayacak, uluslararası işgücü göçüne ilişkin iş ve işlemleri yapacak. Genel Müdürlük için ilk etapta 145 kadro ihdas edilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!