1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cam Filmi İçin 3 Ay Süre Verildi
Cam Filmi İçin 3 Ay Süre Verildi

Cam Filmi İçin 3 Ay Süre Verildi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından resmi gazetede yapılan yönetmelik değişikliği ile renkli cam ve cam filmi 1 yıl geçtikten sonra yasaklanmıştı. Emniyet müdürlükleri de vatandaşlara 3 ay süre tanıyarak sökmeleri için uyardı!

A+A-

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliği ile cam filmleri ile ilgili uygulama için Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 63'ncü maddesinin esas alınmasına karar verilmişti. 2016 yılında serbest bırakılan cam filmi ve renkli cam yasağı, milyonlarca araç sahibinin tepkisine rağmen 2017 yılında tekrar getirildi.

Yönetmelik değişikliği Araçların İmal, Tadil ve Montajı hakkındaki yönetmelikte oldu. Bakanlık artık Karayolları Trafik Yönetmeliği hükümlerinin geçerli olacağını belirtti. Bu kapsamda yönetmelik gereği "Taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır" hükmü geçerli olacak.

Cam filmi yasağı ile ilgili olarak illerde denetimler başladı ve sürücülere 400 TL'den fazla cam filmi cezası kesilmeye başladı. Sürücüler ve tüketici dernekleri dava açmak için hazırlanırken illerde uygulamalara devam ediliyor. Samsunhabere göre sürücüler için Samsun'da üç aylık süre verildi.

Öte yandan Samsun Emniyet Müdürlüğü de yaptığı uygulama ile sürücüleri uyararak renkli cam ve cam filmlerinin 3 ay içerisinde değiştirilmesini ve çıkarılmasını istedi. 1 Şubat 2018'den itibaren de sürücülere emniyet birimlerince ceza kesilmeye başlanacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler