Çanakkale’de 4.0 Şiddetinde Deprem Meydana Geldi – Son Depremler

Korkutan deprem haberi az önce Çanakkale'den geldi. Gelen son dakika haberine göre Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde 4.0 şiddetinde deprem meydana geldi. İşte son dakika depremine ilişkin merak edilen ayrıntılar...

32808
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aktif fay hatları üzerinde bulunan ülkemizde art arda korkutan depremler meydana gelmeye devam ediyor. Korkutan deprem haberi bu kez Çanakkale‘den geldi. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi şiddetli bir depremle sarsıldı. Peki Çanakkale’de meydana gelen depremlerde can ya da mal kaybı yaşandı mı? Korkutan depremin ardından artçı depremler devam ediyor mu?

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinden yapılan açıklamaya göre Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde saat 19.02’de 4.0 şiddetinde korkutan bir deprem meydana geldi. Şiddetli deprem bölge halkında büyük panik yarattı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi korkutan depremin yerin 7.01 kilometre derinliğinde meydana geldiğini açıkladı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ise Çanakkale’de meydana gelen depremin şiddetini 3.9 olarak açıkladı. Çanakkale’de meydana gelen şiddetli depremin ardından yetkililerden alınan ilk bilgilere göre depremde can ve mal kaybı yaşanmadı. Merkez üssü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Tuzla mevkii olan şiddetli depremin ardından bölgede hafif şiddette çok sayıda artçı deprem meydan geldi. Mymemur olarak son depremlere ilişkin detayları aktarmaya devam edeceğiz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!