Canikli’den açığa alınan memurların akıbeti hakkında önemli açıklama

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, FETÖ/PDY ile bağlantıları olan kamu personeliyle ilgili "Tehlike arz etmiyorsa bir kısmı kalabilir" dedi.

23333
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, FETÖ/PDY ile bağlantıları olan kamu personeliyle ilgili “Tehlike arz etmiyorsa bir kısmı kalabilir” dedi. Canikli, FETÖ üyeliği nedeniyle görevden alınan memurlarla ilgili olarak, kamuda düz memur gibi alt görevde oluşturulacak özel bir kadroyla pasifize edebileceklerini, zarar veremeyecekleri başka bir kadroya yönlendirebileceklerini ya da bulundukları görev çok tehlike arz etmiyorlarsa bir kısmının kalabileceğini söyledi.

Nurettin Canikli, tasfiyeler kapsamında yaşı gelenlerin emekliliğe sevk edileceğini, kalan memurların atılacağını belirtirken öncelikle üzerinde duracakları konunun mağduriyetler olacağını ifade etti. Canikli, yönetici kademede olmayıp sadece sempatizan olanların da önemli görevlerde kalmayacağını ama hayatlarını idame ettirebilmeleri için bir mekanizma kurmayı düşündüklerini belirtti. Konuyla ilgili detayların netleşmediğini belirten Canikli, “Kamuda düz memur gibi alt görevde oluşturulacak özel bir kadroyla pasifize edebiliriz. Zarar veremeyecekleri başka bir kadroya yönlendirebiliriz ya da bulundukları görev çok tehlike arz etmiyorsa bir kısmı kalabilir. Düşünün beş yaşında masum bir çocuk var… Babasının ihanetini ona ödetmememiz gerekiyor” ifadelerini kullandı. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, mağduriyetler yaşanmaması adına açığa alınanların bir kısmıyla ilgili bilgilerin tekrar gözden geçirildiğini de vurguladı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!