Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kıyafet ve Teçhizat Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kıyafet ve Teçhizat Yönetmeliğinde yapılan değişikliklerle birçok madde yürürlükten kaldırılırken yönetmeliğin isminde de değişiklik yapıldı. Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kıyafet ve Teçhizat Yönetmelik değişikliği için tıklayınız.

39147
Abone Ol
Daha Fazla

7 Şubat 2018 Çarşamba tarihli resmi gazetede Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kıyafet ve Teçhizat Yönetmeliğinde Değişiklik yapıldı. Birçok madde yürürlükten kaldırıldı. İçişleri Bakanlığı çarşı ve mahalle bekçileri kıyafet ve teçhizat yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin resmi metnine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

15 Kasım 1966 tarihli ve 12452 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kıyafet ve Teçhizat Yönetmeliğinin başlığı “Çarşı ve Mahalle Bekçileri Teçhizat Yönetmeliği” şeklinde değiştirilmiştir denildi..

Yürürlükten kaldırılan 18 madde de şu şekildedir;  Çarşı ve mahalle bekçileri kıyafet ve teçhizat yönetmeliğinin 2’nci, 5’inci, 6’ncı, 7’nci, 8’inci, 9’uncu, 10’uncu, 11’inci, 12’nci, 13’üncü, 14’üncü, 15’inci, 16’ncı, 17’nci, 18’inci, 19’uncu, 21’inci, 24’üncü maddeleri yürürlükten kaldırıldı. Yönetmelik değişikliği için TIKLAYINIZ. Yönetmelik tam metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Anladığım kadarı ile kıyafetler ya çevik kuvvetinkine benzetilmek için bu maddeler kaldırıldı ya da gece olacağı için resmi kıyafetle hedef olmayalım diye sivil kıyafetle görev yapacağız. Hayırlısı olsun.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!