1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Çarşı ve Mahalle Bekçisi 2017 Yılı Maaşı Ne Kadar
Çarşı ve Mahalle Bekçisi 2017 Yılı Maaşı Ne Kadar

Çarşı ve Mahalle Bekçisi 2017 Yılı Maaşı Ne Kadar

Bazı iller tarafından çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanları yayımlandı. Peki 2017 yılı çarşı ve mahalle bekçisi maaşları ne kadar? Çarşı ve mahalle bekçisi maaşı ile ilgili detaylar haberimizde..

A+A-

Kanun Hükmünde Kararnameler ile Emniyet Genel Müdürlüğüne ihdas edilen çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu için ilanlar yayımlanmaya başladı. Bekçi alımlarının başlaması ile birlikte çarşı ve mahalle bekçisi olmayı düşünen adaylar bekçi maaşlarının ne kadar olduğunu merak ediyor. Peki 2017 yılı çarşı ve mahalle bekçisi maaşları ne kadar?

Bilindiği üzere daha önce Resmi Gazete'de yayımlanan 690 ve 694 sayılı KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 14500 çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edilmişti. Kanun Hükmünde Kararnameler ile ihdas edilen kadrolara çarşı ve mahalle bekçisi alımı için ilanlar yayımlanmaya başladı. 

Çarşı ve mahalle bekçisi alımların başlamasıyla birlikte bekçi adaylarının en çok merak ettiği konulardan birisi de bekçi maaşlarının ne kadar olduğu oldu. Mymemur olarak memur adaylarını bilgilendirmek adına 2017 yılı çarşı ve mahalle bekçisi maaşlarını araştırdık.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi unvanlı kadrolarda görev yapanların aylık ücretleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre yapılmaktadır. Çarşı ve Mahalle Bekçisi unvanlı kadrolarda göreve yeni başlayacak adayların maaşları eğitim seviyelerine göre farklılık göstermektedir.

Bu yıl göreve başlayacak çarşı ve mahalle bekçilerinde lise mezunu olanlar 3103 TL, önlisans mezunu olanlar 3119 TL, lisans mezunu olanların maaşı ise 3154 TL olarak belirlenmiştir. Çarşı ve mahalle bekçilerin maaşları ayrıca eşlerinin çalışıp çalışmadığına, çocuklarının olup olmamasına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde görevli her sınıftaki personele ödenen tayın bedeli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu uyarınca fazla çalışmaya bağlı olmadan ödenen fazla çalışma ücretinden “Çarşı ve Mahalle Bekçisi” unvanlı kadrolarda ki personel de faydalanmaktadır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler