Çayıralan Belediyesi 5 Memur Alımı Yapacak

657 Devlet Memurları Kanunu kapsamında Çayıralan Belediyesine memur alımı, mühendis alımı ve zabıta memuru alımı olmak üzere 5 adet kadrolu memur alımı yapılacak. KPSS 50 puan şartı aranıyor. Memur alımı şartları ve detayları için tıklayınız.

42309
Daha Fazla Göster

Çayıralan Belediyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere;nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacağı açıklandı.

2018 yılı memur alımları kapsamında başvurular 21 Mayıs’a kadar yapılabilecek. KPSS şartı da 50 olarak açıklandı. Başvuru özel şartlarına ayrıca aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Memur alımı mezuniyet şartı; 3 memur alımı için Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak, 1 mühendis alımı için Üniversitelerin İnşaat veya Harita Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, 1 zabıta memuru alımı için Üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren fakülte veya bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Memur alımı başvuru genel şartları: İlan edilen boş zabıta memuru ve diğer memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmak gerekmektedir.

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamalarında bir sakınca bulunmamak gerekiyor.  Memur alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çayıralan Belediyesi 5 Memur Alımı Yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!