1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. ÇAYKUR Personel Alımı Yönetmeliği Yayımlandı Kasım 2018
ÇAYKUR Personel Alımı Yönetmeliği Yayımlandı Kasım 2018

ÇAYKUR Personel Alımı Yönetmeliği Yayımlandı Kasım 2018

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatında istihdam edilecek mühendis, eksper ve tekniker pozisyonlarına ait sınav ve atama yönetmelik 7 Kasım 2018 tarihli resmi gazetede yayımlandı.

A+A-

8 Kasım 2018 tarihli ve 30589 sayılı Resmi Gazetede Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatında istihdam edilecek mühendis, eksper ve tekniker pozisyonlarına ait sınav ve atama şartlarını içeren yönetmelik yayımlandı.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR)kadrolarına mühendis, eksper ve tekniker alımı şartlarını, detaylarını içeren yönetmeliğin tam metnini aşağıdaki pdf dosyasından ayrıca indirebilirsiniz. Çaykur personel alımı yönetmeliği ana hatlarıyla şu şekildedir.

Bu Yönetmeliğin amacı; Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında görev alacak 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli personel statüsüne açıktan ilk defa atanacak Mühendis, Eksper ve Teknikerlerde aranacak şartları, yapılacak giriş sınavlarının şekli, uygulanması ile Sınav Komisyonuna ilişkin usul ve esasları belirlemektir.

Bu Yönetmelik, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatını oluşturan ünitelerde çalıştırılmak üzere 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli personel statüsündeki Mühendis, Eksper ve Tekniker pozisyonlarına açıktan ilk defa atanacakları kapsar.

Bu Yönetmelik, 22 Ocak 1990 tarihli ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 8 Haziran 1984 tarihli ve 233 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde istihsal edilen yılı Genel Yatırım Finansman Kararnamesinin ilgili maddelerine dayanılarak hazırlanmıştır. Yönetmeliğin tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
8 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler