1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Çevre Bakanlığı 2017 EKPSS İle Açıktan Memur Atama Duyurusu
Çevre Bakanlığı 2017 EKPSS İle Açıktan Memur Atama Duyurusu

Çevre Bakanlığı 2017 EKPSS İle Açıktan Memur Atama Duyurusu

2017 EKPSS Kura/yerleştirme sonuçlarına göre memur kadrosuna ataması yapılanlar için gerekli belgeler yayımlandı. Güvenlik soruşturması, arşiv formu ile diğer tüm detaylar haberimizde.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına 2017 yılı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucu 2017-EKPSS/KURA Yerleştirme İşlemleri ile Bakanlığımız emrinde memur kadrosuna yerleştirilen adayların atamalarının yapılabilmesi için dilekçe ekinde istenilen belgeleri en geç 29 Eylül 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığına elden veya posta yoluyla teslim edilmesi gerekiyor.

Resmi Gazetenin 03/05/2002 tarihli ve 24744 sayılı nüshasında yayımlanan "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin" 25 inci maddesinde, "…atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılamaz." hükmünü amir olup, belirtilen tarihe kadar evraklarını teslim etmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Dilekçe, atama başvuru formu, diplomanın tasdikli örneği (herhangi bir kamu kurum veya kuruluşundan tasdik ettirilmesi ya da Bakanlıkça onaylanmak üzere aslı ile birlikte fotokopisinin getirilmesi),

KPSS yerleştirme sonuç belgesi (internet çıktısı),  nüfus cüzdanı fotokopisi (1 adet), askerliğe ilişkin durum belgesi (askerliği yapanlar için detaylı terhis belgesi), sağlık kurulu raporu aslı (özürlülük ölçütü, sınıflandırması ve özürlülere verilecek sağlık kurulu raporları hakkında yönetmelik hükümlerine göre en az %40 ve üzeri çalışabilir engelli olduğunu gösterir sağlık kurulu raporu),

Adli sicil ve arşiv kaydına dair belge (resmi kuruma başvuru için alınması), güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (3 adet) (bilgisayar ortamında doldurulacak, çıktıları imzalanacak ve resim yapıştırılacaktır.), mal bildirim formu (tek sayfaya arkalı-önlü) (elle doldurulacaktır.), daha önce kamu kurum ve kuruluşlarında (mülga) 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanunu kapsamında görev yapmış olanlar için hizmet belgesi, 6 adet vesikalık fotoğraf (son üç ay içerisinde çekilmiş) (erkek adaylar için kravatlı). Gerekli belge ve dokümanlar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler