1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Çevre Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti
Çevre Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

Çevre Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

Çevre bakanlığı 32 Mayıs tarihli resmi gazetede yayımlanan çevre ve şehircilik bakanlığı personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği ve yönetmeliğinin tüm detayları My Memur haberde bulabilirsiniz.

A+A-

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin kapsam maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Bu Yönetmelik,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan personelden 5 inci maddede belirtilen kadrolara görevde yükselme ve unvan değişikliği suretiyle atanacakları kapsamaktadır.

Yönetmeliğin tanımlar maddesinde yer alan birinci “bölge” ibaresi yürürlükten kaldırıldı ve yeni tanımlar eklendi.

Görevde yükselme sınavı: Bu Yönetmelik hükümlerine göre görevde yükselme suretiyle atanacakların belirlenmesi amacıyla yapılan yazılı ve sözlü sınavdır.

Hizmet süresi: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde sayılan süreleridir.

Personel: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışanlarıdır.

Unvan değişikliği sınavı: En az ortaöğretim düzeyinde mesleki veya teknik eğitim sonucu ihraz edilen unvanlara ilişkin görevlere atanabilmek için yapılan yazılı ve sözlü sınavıdır. Yönetmelikte yapılan değişikliklerin tam metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler