1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Çevre Bakanlığında Müfettiş Kadroları İçin Naklen Atama Yapılacak
Çevre Bakanlığında Müfettiş Kadroları İçin Naklen Atama Yapılacak

Çevre Bakanlığında Müfettiş Kadroları İçin Naklen Atama Yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 18 Ekim 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılan değişiklikle müfettiş ve başmüfettiş kadroları için naklen atama y

A+A-

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 18 Ekim 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Aşağıdaki naklen atama maddesine göre 1 yıl içerisinde müfettiş ve başmüfettiş kadrolarına naklen atama yapılacak.

Başkanlığa atanma maddesinde yapılan değişiklik şu şekildedir:

Eski hüküm: Başkanlık görevine, Başkanlıkta beş yıl fiilen müfettişlik yapmış olanlar arasından atama yapılır. 18 inci maddenin birinci fıkrasının (c) bendindeki öğrenim şartını haiz olmak kaydıyla bakanlıklarda denetim hizmetleri ile ilgili görevlerde en az oniki yıl hizmeti bulunanlar ile asaleten Genel Müdürlük, dengi veya üstü görevleri fiilen yapanlar arasından Başkanlığa atama yapılabilir.

Yeni hüküm: Başkanlık görevine, Başkanlıkta görevli müfettişler arasından atama yapılır. 18’inci maddenin birinci fıkrasının (c) bendindeki öğrenim şartını haiz olmak kaydıyla Bakanlıkların merkez teşkilatı ile bağlı ve ilgili kuruluşlarında denetim hizmetleri ile ilgili görevlerde en az oniki yıl hizmeti bulunanlar ile Başbakanlık ve Bakanlıklarda mesleğe özel yarışma sınavı ile girip en az üç yıllık yetişme döneminden sonra yapılan yeterlik sınavını kazanarak müfettiş ve denetçi olarak atananlardan asaleten Genel Müdürlük, dengi veya üstü görevleri fiilen yapanlar arasından Başkanlığa atama yapılabilir.

Müfettiş ve başmüfettiş kadroları için “naklen atama” maddesi eklendi!

Kamu kurum ve kuruluşlarında mesleğe özel yarışma sınavı ile girilen ve üç yıllık yetişme dönemi sonunda yeterlik sınavında başarılı olanlar arasından atama yapılan ve denetim elemanı kariyerine sahip kadrolarda bulunanlar veya daha önce bu kadrolarda çalışmış olanlar arasından da durumlarına uyan müfettiş ve başmüfettiş kadrolarına bu maddenin yayımı tarihinden itibaren bir yıl içerisinde naklen atama yapılabilir.

Madde kapsamında yapılacak atamalar için Bakanlıkça belirlenen şartlara göre yapılan duyuru sonucu müracaat eden adaylar arasından Müsteşarın başkanlığında ve Rehberlik ve Teftiş Başkanı ile birlikte beş kişiden oluşturulacak komisyon tarafından Bakanlığın görev alanı ile ilgili konularda yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınavda başarılı olma şartı aranır.

Yönetmeliğin tam metni için TIKLAYINIZ. Yönetmelik değişikliği için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler