1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Çevre Mühendislerine 2017/2 Kamu Personeli Memur Alımında İstihdam Zamanı
Çevre Mühendislerine 2017/2 Kamu Personeli Memur Alımında İstihdam Zamanı

Çevre Mühendislerine 2017/2 Kamu Personeli Memur Alımında İstihdam Zamanı

KPSS 2017/2 memur atamalarının başlatılmasına fazla bir süre kalmadı. 14 Kasım itibarıyla ÖSYM, KPSS tercih kılavuzunu yayımlayacak ve atama sayıları belli olacak. Çevre mühendisleri de KPSS 2017/1 memur alımı için verilmeyen kadro bu atamada isteniyor!

A+A-

Çevrenin doktorları olan Çevre Mühendisleri, hızla gelişen Türkiye sanayisinde kamuda istihdam edilmiyor ve çevre sağlığı her geçen gün daha denetimsiz hale geliyor. 2017/1 Merkezi Alımında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 1 tane dahi Çevre Mühendisi alımı yapmadığı gibi aynı bakanlık bin 300 tane sözleşmeli olarak Tapu ve Kadastrocu almıştır.

Çevre mühendisi için kadro talebinde bulunan birimlerin Maliye tarafından onaydan geçmediği biz Çevre mühendislerine söylenen hazır bir cevap haline gelmiştir ancak Faruk Çelik daha haftalar önce 2 bin 500 tane Mühendis alımı ilanı çıkmıştır.

Maliyenin neden Çevre Mühendisi alımını desteklemediği bilinmez bir hal almıştır. Bu dengesizliğin sebebi çevreye gönül vermiş ve gelecek nesillere sağlıklı bir Türkiye bırakma bilincinde olan herkes tarafından merak edilmektedir.

Herkes denetimsizlikten yakınıyor ama kadro verilmiyor!

Sürekli gelişim halinde olan ülkemizde Çevre ve Şehircilik bakanlığı başta olmak üzere bir çok kurum denetimsizlikten ve işlere yetişememekten yakınırken, ne merkezi alımlarda ne de sözleşmeli alımlarda Çevre Mühendislerinin kamuda yer alması ve bu büyük açığın kapatılması adına herhangi bir işlem yapılmıyor ve de kadro verilmiyor.

Çevrenin doktorları Çevre Mühendisleri konu ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin açıklama yapmasını talep ediyor. #KamuyaÇevreMühendisiLazım hashtag’iyle sosyal medyada destek olabilirsiniz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.