1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Çevre Sağlığı Teknikeri Ne İş Yapar? Çevre Sağlığı Teknikeri Maaşı Ne Kadar?
Çevre Sağlığı Teknikeri Ne İş Yapar? Çevre Sağlığı Teknikeri Maaşı Ne Kadar?

Çevre Sağlığı Teknikeri Ne İş Yapar? Çevre Sağlığı Teknikeri Maaşı Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 tercih kılavuzunda 109 Çevre Sağlığı Teknikeri kadrosu yer alıyor. Çevre Sağlığı Teknikeri Ne İş Yapar? Çevre Sağlığı Teknikeri Maaşı Ne Kadar? sorularını sizler için yanıtladık. Çevre Sağlık Teknikeri hakkında detaylar...

A+A-

ÖSYM KPSS 2019/7 tercih kılavuzunu 11 Aralık tarihinde yayımladı. Sağlık Bakanlığı Lise, önlisans ve lisans mezunu sözleşmeli sağlık personeli alımı kontenjan sayısı da belli oldu. Sağlık Bakanlığı toplam 8 bin 845 sağlık personeli alımı yapıyor. Önlisans mezunlarının tercih edebileceği Çevre Sağlığı Teknikeri kadrosuna başvuru şartı nedir? Çevre Sağlığı Teknikeri ne iş yapar? Çevre Sağlığı Teknikeri maaşları ne kadar? Bu haberimizde ‘My Memur’ olarak çevre sağlığı teknikerleri hakkında bilgi vereceğiz.

KPSS 2019/7 tercih kılavuzunda Çevre Sağlığı Teknikerleri için 109 kadro ayrıldı. Çevre Sağlığı Teknikeri olmak için 2 yıllık Çevre, Çevre Sağlığı, Çevre Koruma, Çevre Kirlenmesi ve Kontrol bölümü mezunu olmak gerekir.

Çevre Sağlığı Teknikeri Ne İş Yapar?

• Sağlık Bakanlığı bünyesinde kapalı alanlarda sigara denetimleri yaparak bunların cezai tutanaklarını hazırlar.

• Atık Yönetimi birimde görev yaparak atıkların doğru ayrıştırılması ve azaltılması için çalışarak bunları analiz eder.

• Hava, su, toprak analizleri yapar, kirlilik düzeyini belirler.

• Kirlilik düzeyi sağlığa zarar verecek boyutlara ulaştığında buna neden olan etmenleri belirler,

• Çevreyi kirleten katı, sıvı veya gaz atıkların çevreye zararsız hâle getirilmesi için belirlenen önlemlerin uygulanmasını sağlar,

• Çevre konusunda topladığı verileri tablo ve grafikler hâlinde ilgililere (örneğin; fabrika ve bina projesini çizenlere) iletir.

Çevre Sağlığı Teknikeri Maaşı Ne Kadar?

Bilindiği üzere devlet memurlarının maaşları derece kademe, medeni durum gibi birkaç nedene bağlı olarak değişir. Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan çevre sağlığı teknikeri maaşı ne kadar soruna örnekle cevap vereceğiz. 2019 yılı için Evli, 1 çocuklu, eşi çalışan 7/1 Çevre Sağlığı Teknikerinin maaşı 4200 TL civarındadır. Memur maaşlarının 6. Aydan sonra vergi kesintisine uğraması sebebiyle maaşlar yıl içerisinde de değişiklik gösterir. Sağlık personelleri maaşları çalışılan birime göre de değişmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler