1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 1290 Kadro İçin Unvan Değişikliği Sınavı Başvuru Sonuçları Açıklandı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 1290 Kadro İçin Unvan Değişikliği Sınavı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 1290 Kadro İçin Unvan Değişikliği Sınavı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personeli için unvan değişikliği sınavı başvuruları sonrası sınav ücreti ödeme için detaylar yayımlandı. Unvan değişikliği sınavına girecek kadrolar ve başvuru ile sınav ücreti ödeme için tıklayınız.

A+A-

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personeli için unvan değişikliği sınav ilanının ardından başvurular alındı ve başvuru sonuçları da açıklandı. MEB tarafından başvuru sonucu 1290 kadroya unvan değişikliği için sınav başvuruları alınacak. Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatımızda boş bulunan avukat, biyolog, ekonomist, fizikçi, istatistikçi, kimyager, kütüphaneci, matematikçi, mimar, mühendis, sağlık teknikeri, sosyolog, şehir plancısı, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolar için unvan değişikliği sınavı yapılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi kapsamında görev yapmakta olan personele "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği" esaslarına göre 13 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak olan Unvan Değişikliği Sınavı için 07-13 Mayıs 2019 tarihleri arasında sistem üzerinden başvurular alınmıştı. Başvuru sonuçları belli oldu.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI BAŞVURU SONUCU SINAV ÜCRETİ ÖDEME DETAYLARI

Sınav başvurusu olumlu bulunan adayların aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmesi gerekmektedir; 24 Haziran 2019 tarihine kadar sınav ücretlerinin yatırılması gerekmektedir.

Sınav ücretini yatıran adaylar 24 Haziran 2019 tarihine kadar MEB internet adresinden sınav e-başvuru yapacaklardır, e-başvuru yapmayan adaylar sınav ücretini yatırmış olsalar dahi sınava alınmayacaklardır. Adaylara ait sınav giriş belgeleri 08 Temmuz 2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı MEB internet adresinden yayımlanacaktır.

UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPILACAK KADROLAR HANGİLERİDİR?

Avukat, biyolog, ekonomist, fizikçi, istatistikçi, kimyager, kütüphaneci, matematikçi, mimar, mühendis, sağlık teknikeri, sosyolog, şehir plancısı, tekniker ve teknisyen unvanlı kadroların başvuru özel şartlarına aşağıdaki duyuru metninden ulaşabilirsiniz.

SINAV BAŞVURUSU VE SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

Başvuru sonucu sınava girecek adaylar sınav ücreti olarak 235 TL, 10 - 24 Haziran 2019 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” yatırmaları gerekiyor.

Başvuru sonuçları için tıklayınız:

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler