1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Personel Sayısı Mart 2018
Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Personel Sayısı Mart 2018

Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Personel Sayısı Mart 2018

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE personel sayısı açıklandı. 2018 yılı CTE görevli memur sayısı, sözleşmeli personel sayısı, İKM sayısı detaylara ait istatistikler verildi.

A+A-

Adalet Bakanlığı CTE personel sayısı açıklandı. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından internet sitesinden yayımlanan personel durumu verilerinde CTE bünyesinde memur sayısı, sözleşmeli personel sayısı, görevli personelin unvanlara göre dağılımı gibi istatistiklere yer verildi.

1 Mart 2018 tarihinde güncellenen verilere göre Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde toplam 57 bin 812 kamu personeli bulunuyor. Bunlardan 11 bin 607’si sözleşmeli personel olarak istihdam edilirken 46 bin 205 personel CTE memur kadroları içinde kadrolu personel olarak hizmet veriyor.

CTE sözleşmeli personel sayısının büyük çoğunluğu infaz koruma memurları oluşturuyor. Buna göre 9 bin 664 sözleşmeli infaz koruma memuru bulunuyor. 4/B statüsünde sözleşmeli olarak hizmet veren diğer personeller ise büro personeli, teknisyen, sağlık personeli, şoför gibi unvanlarla bulunuyor.

CTE kadrolu memur sayısının da büyük çoğunluğu infaz koruma memurlarından oluşuyor. Personel durumu verilerine göre Kurumda kadrolu olarak 35 bin 231 infaz koruma memuru, 1689 infaz koruma başmemuru görev yapıyor. Ayrıca ceza infaz katibi, psikolog, sosyal çalışmacı, şoför gibi unvanlarla pek çok personel hizmet veriyor.

Kurumun sözleşmeli personel sayısının 2017 yılına göre önemli oranda arttığı görülüyor. 2017 yılında yapılan İKM alımı burada büyük pay sahibi görünüyor. Kadrolu personel sayısında ise 1500 civarında bir azalma görüyor. CTE personel sayısının unvanlara göre dağılımını içeren tablo için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler