1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP ve MHP Çatı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir? Bilmedikleriniz
CHP ve MHP Çatı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir?  Bilmedikleriniz

CHP ve MHP Çatı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir? Bilmedikleriniz

Ekmeleddin İhsanoğlu kimdir, chp çatı aday kimdir, Ekmeleddin İhsanoğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu hayatı, mhp çatı adayı, chp çatı adayı kimdir, mhp çatı aday kimdir, chp mhp çatı aday

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi CHP ile Milliyetçe Hareket Partisi MHP tarafından Cumhurbaşkanlığı seçimi için çatı aday olarak belirlenen Ekmeleddin İhsanoğlu Türkiye’de vatandaşlar tarafından çokta tanınmayan bir isim oldu. Durum böyle oylunca akıllara Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir? Sorusunu getirdi.

Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir?

Ekmeleddin İhsanoğlu Mısır Kahire’de 1943 yılında dünyaya geldi. , Mısır Ayn Şems Üniversitesi Fen Fakültesi'nden mezun oldu ve akademik olarak El-Ezher Üniversitesi'nde eğitimi de devam etti. Osmanlı kültürü ve Osmanlı edebiyatı ile ilgili araştırmalar ve çalışmalar yürüttü. Türkiye’de Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi’nden 1974 yılında doktorasını aldı ve 1984 yılında ise Profesör oldu.

Ekmeleddin İhsanoğlu (İKÖ) İslam Konferansı Örgütü İslâm Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi'nin genel direktörlüğünün yürüttü. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi Bölümü başkanlığı ve Türk Bilim Tarihi Kurumu Başkanlığı görevi yaptı. 01.01.2005 tarihinde İslam Konferansı Örgütü genel sekreteri oldu.ç Yaklaşık olarak bu göreve 9 yıl devam etti ve 2014 yılında görevi devretti.Ekmeleddin İhsanoğlu İslam Konferansı Örgütüne seçim ile genel sekreterliğe seçilen ve ilk Türk İslam Konferansı Örgütü Genel sekreteri olan kişidir.

Cumhurbaşkanlığı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu

Eğer 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak olan seçimde ikinci oylamaya kalması durumunda Cumhuriyet Halk Partisi CHP ile Milliyetçe Hareket Partisi MHP tarafından Cumhurbaşkanlığı seçimi için çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu olacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.