1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Çiftçiler Borçlarını 1 Yıl Erteleyebiliyor.
Çiftçiler Borçlarını 1 Yıl Erteleyebiliyor.

Çiftçiler Borçlarını 1 Yıl Erteleyebiliyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından yapılan açıklama ile Çiftçiler Borçlarını 1 Yıl Erteleyebildiği...

A+A-

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından yapılan açıklama ile doğal afetler nedeniyle mağdur olan ve zarar gören çiftçilerin kredi borçlarının ertelemelerinin devam ettiği belirtildi.

Bildiğiniz gibi Doğal Afetlerden Zarar Gören Çiftçilerin Zirai Kredi Borçlarının Ertelenmesi Hakkındaki Bakanlar Kurulu Kararı 13 Mayıs 2014 tarihinde Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Bakanlar Kurulu kararı ile Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerine kredi borcu olanlar 1 yıl süre ile borçlarını erteleyebiliyorlar. Yaklaşık olarak 109 Bin çiftçi ie 1 yıl kredi faizini erteleme kararından faydalanabiliyor.

Bakanlar Kurulu Kararı 13 Mayıs 2014 tarihinde Resmi gazetede yayımlanıp yürürlüğe girmesine rağmen 23 Ağustos 2013 ile 31 Aralık 2014 tarihleri arasında üreticilerinde borçlarını ertelemesini sağlıyor.

Karar ile yangın, aşırı sıcak, samyeli, çığ, heyelan, taban suyu yükselmesi, sel-su baskını, fırtına, aşırı yağış, aşırı kar yağışı, kar fırtınası, dolu, kırağı, don, kuraklık, yıldırım düşmesi ve hortum'dan dolayı  mağdur olan ve hasar tespit komisyonlarınca belirlenen Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı gerçek veya tüzel kişi üreticiler, Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerine olan düşük faizli kredi borçları 1 yıl süreyle erteleyebiliyorlar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.